Naujienų srautas

Verslas2019.12.02 19:12

PPO atmetė ES prašymus neleisti JAV įvesti muitų

Neteisėtos subsidijos, kurias ES teikė aviacijos bendrovei „Airbus“, neatitinka tarptautinių laisvosios prekybos taisyklių, pirmadienį pranešė Pasaulio prekybos organizacija (PPO). Taip buvo patvirtinta, kad Jungtinės Valstijos turi teisę taikyti muitus.

Ženevoje įsikūrusi prekybos organizacija spalį Vašingtonui suteikė leidimą taikyti muitus ES importui – JAV bando susigrąžinti 7,5 mlrd. dolerių patirtų nuostolių.

ES savo ruožtu tvirtino, kad blokas ir jos narės Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija jau yra užbaigusios subsidijų schemas, dėl kurių kilo konfliktas su Vašingtonu.

Nepaisant to, PPO teisėjų kolegija nusprendė, kad ES nesugebėjo įrodyti, jog „Airbus“ „A350“ ir „A380“ lėktuvų modeliai nebegauna uždraustos valstybių paramos.

„Teisėjų kolegija nusprendė, kad ES ir keturios jos narės nesugebėjo suderinti savo naudojamų priemonių su PPO subsidijų susitarimu“, – teigiama nutarime.

Tiek ES, tiek JAV turi teisę šį nuosprendį skųsti.

ES kitąmet greičiausiai gaus galimybę įvesti muitus JAV – PPO turi priimti sprendimą dėl JAV subsidijų aviacijos bendrovei „Boeing“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi