Verslas

2019.12.02 14:06

Sostinėje padidinus šiukšlių išvežimo kainas 60 proc., žadama, kad jos bus išvežamos laiku

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.02 14:06

Po mėnesio Vilniaus gyventojams šiukšlių išvežimo kainas padidinus iki 60 procentų, sostinės valdžia žada, kad jos bus išvežamos laiku, o prie šiukšliadėžių neliks netvarkos. Esą dabartiniai įkainiai neatitinka patiriamų išlaidų, be to, gyventojams siūlomos papildomos šiukšlių išvežimo paslaugos.

Sakoma: daug šiukšlių – gero gyvenimo požymis, o daug šiukšlių prie konteinerių rodo, kaip savivaldybė ir šiukšlių vežėjai tvarkosi su jomis. Dabar 60 kvadratinių metrų buto gyventojai per mėnesį moka apie 3, nuo kitų metų jau apie 5, eurus. Vilniečiai sako, kad kainos už šiukšlių išvežimą didinamos ne pirmą kartą, tačiau tvarka prie šiukšliadėžių pagerėja nebent trumpam.

Savivaldybės atstovai žada: padidinus tarifus, tvarkos bus daugiau.

„Iki tol veikusi rinkliava nepadengė sąnaudų, kurias savivaldybė patyrė būtent komunalinių atliekų išvežime, o po naujo atliekų vežėjų konkurso beveik visose zonose buvo padidintas automobilių skaičius. Natūralu, kad tikrai gerės paslaugos kokybė, susijusi su mišriomis komunalinėmis atliekomis“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Padidinus įkainius, nuo kitų metų gyventojams žadama daugiau paslaugų. Stambiagabaritės atliekos bus išvežamos tiesiog iš buto. Tačiau tokia paslauga naudotis bus galima nedažnai.

„Vienąkart į du metus bet kuris Vilniaus miesto gyventojas galės paskambinti ir išsikviesti tarnybą, kuri jį aptarnaus asmeniškai, tai yra nuo buto durų bus paimtos atliekos ir išvežtos“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Vis dėlto išmetus stambiagabarites atliekas prie konteinerių, jei pavyktų nustatyti šiukšlintoją, jis būtų baudžiamas administracine bauda ir užmokėtų už atliekų sutvarkymą. Šio nenustačius, mokės gyventojai.

„Už tokių atliekų tvarkymą mokės jau nebe visi vilniečiai, bet tie gyventojai, kurie naudojasi tuo konkrečiu konteineriu. Preliminariai kainos maždaug yra 30 eurų už vieno vieneto sutvarkymą. Taip kaimynai, konkretaus daugiabučio namo gyventojai bus skatinami prižiūrėti aplinką prie savo konteinerių, nes tai, visų pirma, jiems mažiau kainuos“, – tikina V. Benkunskas.

Dar viena naujovė, prie Vilniuje esančių didžiųjų prekybos centrų žadama pastatyti per šimtą konteinerių tekstilės atliekoms. Dabar nereikalingi rūbai keliauja į bendrus konteinerius.

Žinios. Vyriausybė šiandien turėtų spręsti, ar numatyti kitų metų biudžete daugiau lėšų mokytojų atlyginimams
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt