Verslas

2019.12.02 12:55

Kirkilas ieškos kompromisų dėl vaiko pinigų, Tomaševskis kaltina konservatorius

Saulius Jakučionis, BNS2019.12.02 12:55

Vyriausybei pasiūlius pusmečiui atidėti vaiko pinigų didinimą, valdančiųjų „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas žada ieškoti kompromiso, o Lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis dėl situacijos apkaltino konservatorius.

Ministrų kabinetas pirmadienį pateikė Seimui pataisytą kitų metų valstybės biudžeto projektą. Ten numatyta, kad vaiko pinigai nuo 50 iki 60 eurų augs tik nuo liepos.

Vyriausybė taip pat nusprendė neatsižvelgti į Seimo siūlymą vaiko pinigus didinti iki 70 eurų.

G. Kirkilas sakė, kad gali derėtis dėl išmokos didinimo įsigaliojimo datos, tačiau liks prie pozicijos dėl 70 eurų sumos.

„Dėl 70 eurų nubalsavo Seimas 92 balsais. Tai jeigu Vyriausybė nepritars tam, tai Seimas dar kartą nubalsuos. Aš manau, kad bus vis tiek 70 eurų, o ar nuo liepos 1 dienos, tai aš manau, kad kompromiso reikės ieškoti“, – BNS sakė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos lyderis.

„Biudžetas galų gale bus priimtas, bus išlaikytas ir finansų tvarumas. Mano požiūriu, tai svarbiausi dalykai, o dėl detalių dar pasiginčysime“, – pridūrė jis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis pareiškė, kad vaiko pinigus sunku padidinti dėl konservatorių pozicijos nepritarti Seime svarstomam banko turto mokesčiui.

„Tai yra konservatorių ir kitų, kurie priešinasi bankų mokesčio įvedimui, destruktyvios veiklos pasekmė. Tikriausiai nepavyks priimti šito įstatymo (dėl mokesčio) iki biudžeto suformavimo“, – BNS sakė V. Tomaševskis.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad Vyriausybė sprendimus dėl vaiko pinigų priėmė balansuodama biudžetą, nes reikėjo didinti valstybės paramą vienišiems tėvams ir nepasiturinčioms šeimoms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pranešė, kad nuo sausio vaiko pinigai 20 eurų didės neįgaliesiems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams.

Pataisytas projektas grįš į Seimą. Parlamentarai dėl biudžeto priėmimo turėtų balsuoti gruodžio viduryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt