Verslas

2015.09.08 13:45

Lankantieji popamokinius būrelius vilniečiai gaus kompensacijas

ELTA2015.09.08 13:45

Nuo spalio 1 dienos Vilniaus miesto savivaldybėje bus skiriamos 15 eurų mėnesinės kompensacijos popamokiniam vaikų ugdymui.

Nuo spalio 1 dienos Vilniaus miesto savivaldybėje bus skiriamos 15 eurų mėnesinės kompensacijos popamokiniam vaikų ugdymui.

Skiriamo krepšelio lėšomis galės būti finansuojamas vaiko dalyvavimas vieno pasirinkto būrelio programoje. Į šias lėšas galės pretenduoti savivaldybės, valstybės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, laisvieji mokytojai, kūrėjai, atitinkantys Švietimo ir mokslo ministerijos bei savivaldybių nustatytus reikalavimus. Bendrojo ugdymo mokyklos krepšelio gauti negalės – jose būreliai vyks, kaip ir anksčiau, pagal ugdymo planus.

„Vilnius pilnai pasinaudos ta perspektyva, nes Vilniuje tik nedidelė dalis vaikų lanko neformalaus ugdymo programas ir tai yra papildomi keliolika tūkstančių vaikų, kurie turės galimybę eiti į būrelį, nes jų šeimoms tas kainuos pasiekiamą pinigų sumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mero teigimu, didžiąją naujos kompensacijos administravimo dalį atliks patys būreliai, į kuriuos bus užrašomi vaikai, savivaldybei tereikės būrelius suregistruoti ir prižiūrėti, kad į sąrašus nebūtų įrašomi veiklų nelankantys asmenys.

„Mes tikrai turėsime mechanizmą, kaip patikrinti“, – sako sostinės vadovas.

Į kompensacijas pretenduojantys neformaliojo švietimo teikėjai iki rugpjūčio 28 dienos turi įsirašyti Švietimo ir mokslo institucijų registre, o programas įtraukti į Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registrą. Nuo rugsėjo vidurio Vilniaus savivaldybės internetiniame puslapyje tėvai turės galimybę susipažinti su akredituotomis įstaigomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt