Verslas

2013.02.01 09:53

Klaipėdos vadovai: giliavandeniam uostui ties Melnrage – ne vieta

Klaipėdos miesto vadovai reiškia susirūpinimą dėl rengiamos Lietuvos bendrojo plano jūrinių teritorijų dalies. Čia numatoma galimybė giliavandenį uostą statyti ne tik Būtingėje, bet ir Klaipėdoje ties Melnrage. 

Klaipėdos miesto vadovai reiškia susirūpinimą dėl rengiamos Lietuvos bendrojo plano jūrinių teritorijų dalies. Čia numatoma galimybė giliavandenį uostą statyti ne tik Būtingėje, bet ir Klaipėdoje ties Melnrage, praneša LRT radijas.

Prieš maždaug pora metų patvirtintoje Klaipėdos uosto plėtros galimybių studijoje prioritetinė vieta giliavandeniam uostui statyti buvo numatyta Būtingėje. Todėl uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas sako buvęs nemaloniai nustebintas, kai Lietuvos bendrojo plano jūrinių teritorijų dalies pristatyme pamatė tam pažymėtas dvi vietas – Būtingėje ir Melnragėje.

Klaipėdos vadovai pabrėžia, kad tokiam objektui miesto teritorijoje, poilsiautojų mėgstamoje pajūrio vietoje – ne vieta.  Jo nėra numatyta ir iki 2020-ųjų galiojančiame Klaipėdos miesto bendrajame plane.

Šalies bendrojo plano jūrinės teritorijos dalį rengusio Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto direktoriaus pavaduotojas Saulius Gulbinukas sako, kad miesto valdžia nuogąstauja be reikalo. Esą tai tik koncepciniai sprendiniai, kuriuos dar turi svarstyti ir pastabas teikti visos suinteresuotos institucijos, visuomenė. Galutiniai sprendiniai turi būti parengti ir pateikti Aplinkos ministerijai iki šių metų lapkričio.

Uostamiesčio savivaldybės savo pastabas plano užsakovui – Aplinkos ministerijai – jau išsiuntė.