Verslas

2019.11.29 14:20

„Juodasis penktadienis“ Lietuvoje – norėjimas susitapatinti su Vakarais

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.29 14:20

„Juodojo penktadienio“ proga įvairiose pasaulio šalyse prekybos centrai penktadienį siūlo išpardavimus. Ši tradicija ypač populiari JAV ar Didžiojoje Britanijoje, kur parduotuves užplūsta didžiulės minios pirkėjų. Tačiau vartojimo kultūrai nepritariantieji socialiniuose tinkluose ragina susilaikyti nuo besaikio apsipirkinėjimo.

Iniciatyvos „UŽTENKA“ atstovė Ugnė Domarkė rekomenduoja prieš perkant naują daiktą pagalvoti, ar jo tikrai reikia.

„Aš manau, kad tas pirkinys neturėtų būti impulsyvus, jis turėtų būti gerai apgalvotas, visgi naudojami gamtiniai, žmogiškieji ištekliai. Nekalbame vien tik apie atliekas, bet ir sąlygas, kuriomis žmonės dirba. Tai tiesiog reikia pagalvoti apie tas įmones, iš kurių perkama, gal pirkti iš vietinių gamintojų, o ne pigius daiktus, kurie greitai sulūžta“, – teigia ji.

Marketingo asociacijos valdybos narys Andrius Milinavičius apsipirkinėjant siūlo įžvelgti ir teigiamų dalykų.

„Iš tikrųjų, jei pasižiūrėtume iš mūsų perspektyvos kaip lietuvio, mes ilgus metus norėjome gyventi kaip vakariečiai – ta klasikinė, ikoniška vartojimo kultūra. Mes galime prisiliesti šiek tiek prie tos vartojimo kultūros ir galime savo šeimai padovanoti naują televizorių, kuris būtų įsigytas mažesne kaina negu rinkos, tai kas čia blogo“, – tikina A. Milinavičius.