Verslas

2019.11.29 12:19

„Amazon“ darbuotojai Vokietijoje pradėjo „juodojo penktadienio“ streiką

ELTA2019.11.29 12:19

„Amazon“ pradėjus „juodojo penktadienio“ nuolaidų pasiutpolkę, šimtai JAV prekybos milžinės darbuotojų Vokietijoje pradėjo streiką, kovodami dėl didesnių atlyginimų ir darbo sąlygų.

Streikas, kurį paskelbė įtakinga „Verdi“ profsąjunga, tęsis iki antradienio ryto. Darbuotojai streikuos ir per „kibernetinį pirmadienį“, kuris taip pat „Amazon“ yra itin svarbus prekybos laikotarpis.

„Verdi“ atstovės Evos Voelpel teigimu, streiką pradėjo keli šimtai „Amazon“ darbuotojų Leipcigo, Bado Hersfeldo, Koblenco, Reinbergo, Vernės ir Grabeno logistikos centruose.

„Jų darbas negali būti įvertintas mažiausiomis kainomis“, – pranešime teigė „Verdi“, reikalaudama kolektyvinės sutarties, kuri užtikrintų „minimalų pragyvenimą ir gerą, sveiką darbą“.

Profsąjunga kaltina „Amazon“ neužtikrinant pamatinių žmogaus teisių ir reikalaujant darbuotojus dirbti „didžiulio spaudimo sąlygomis“.

„Dėl to daugelis darbuotojų suserga“, – teigia „Verdi“.

„Amazon“ savo ruožtu tvirtino, kad streikas įmonės veiklos nepaveiks, o „siuntos vis tiek atvyks laiku“.

Bendrovė ilgą laiką priešinosi profsąjungos reikalavimui pradėti derybas ir gynė savo darbo aplinką, nes „Amazon“ neva yra „vienas geriausių darbdavių logistikos srityje“.

„Mokame daugiau nei įprastai mokama už panašų darbą, siūlome papildomus priedus, kasmet peržiūrime atlyginimus“, – teigiama „Amazon“ pranešime.

Pasak „Amazon“, dauguma iš 13 tūkst. darbuotojų, dirbančių 13-oje logistikos centrų Vokietijoje, dirbs įprastai.

Pastaraisiais metais „Amazon“ susidūrė su streikais Vokietijoje ir kitose Europos šalyse. Pernai per „juodąjį penktadienį“ streikavo „Amazon“ darbuotojai Ispanijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Populiariausi