Naujienų srautas

Verslas2019.11.29 10:25

Piktinasi situacija dėl ministerijos perkėlimo į Kauną: „jie švaisto valstybės išteklius“

išvados dėl perkėlimo – netrukus
BNS 2019.11.29 10:25

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) suformuota darbo grupė artimiausiu metu turėtų pateikti išvadas dėl ministerijos perkėlimo į Kauną, penktadienį pranešė LRT RADIJAS.

Ministerijos atstovas Rosvaldas Gorbačiovas sako, kad galutinį sprendimą dėl ministerijos perkėlimo priims ministras Andrius Palionis.

Tuo tarpu ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos vadovo pavaduotojas Zigmas Medingis sako, kad ministerijos darbuotojai „tikisi ir turi pagrindo manyti“, kad ministerija išliks Vilniuje.

„Neracionalūs sprendimai turėtų būti kvescionuojami. Jie švaisto valstybės išteklius“, – LRT RADIJUI teigė jis.

Jis skaičiuoja, kad per pusmetį papildomos sąnaudos ministerijai, atsiradusios suformavus padalinį Kaune dėl patalpų nuomos siekė virš 60 tūkst eurų.

„Ten mažas padalinys eikvoja jau labai nemažus išteklius. Tuo tarpu visos ministerijos patalpų išlaikymas visus metus Vilniuje kainuoja apie 300 tūkst. eurų“, – teigė jis.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos valdybos narys Nikolajus Dubnikovas sako, kad ne ŽŪM reikia perkelti, o jai nebūdingas funkcijas su lėšomis perduoti žemdirbių savivaldai.

BNS anksčiau rašė, kad ministerijos perkėlimui į Kauną kitąmet iš valstybės biudžeto numatoma skirti 200 tūkst. eurų, o kitų metų biudžeto asignavimų programoje nurodoma, kad į Kauną 2020 metų antrąjį ketvirtį bus perkelta dalis ministerijos funkcijų, bus įdarbinti specialistai iš Kauno ir aplinkinių regionų.

Žemės ūkio ministras yra sakęs, kad ŽŪM tikriausiai dirbs ir Kaune, ir Vilniuje, o jis pats turėtų likti dirbti sostinėje.

ŽŪM perkelti iš Vilniaus į Kauną valdantieji ruošiasi nuo pat kadencijos pradžios. Šių metų balandį pradėtas perkraustymas.

Šiuo metu Kaune dirba apie dvi dešimtys ministerijos specialistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi