Verslas

2019.11.28 22:01

Pensininkai juokauja per anksti apsidžiaugę didėjančiomis pensijomis – papildomus pinigus teks išleisti brangstančiai elektrai

Gyventojai nuo naujųjų už elektrą mokės daugiau. Energetikos reguliavimo taryba patvirtinusi 15 procentų didesnę elektros kainą skaičiuoja, kad standartinio namų ūkio išlaidos elektrai didės 3 eurais. Tačiau nuo sausio atpigs gamtinės dujos – jų kaina gyventojams mažės apie 18 proc.

Panevėžio rajono gyventoja Antanina Glušakienė žiemą už elektrą moka apie 10 eurų per mėnesį. Nuo sausio teks mokėti daugiau. Moteris juokauja, per anksti apsidžiaugusi didėsiančia pensija.

„Jeigu trimis eurais padidės (pensija –LRT.lt), tai aš tikriausiai trimis eurais daugiau ir sumokėsiu. Tai man bus tie trys eurai papildomi prie elektros sumokėti“, – sako pensininkė .

Skaičiuojama, kad standartinis namų ūkis už elektrą nuo sausio mokės beveik 3 eurais daugiau.

„Kalbant apie tą standartinį planą, kur vartotojai sunaudoja daugiausiai elektros energijos, tai viena kilovatvalandė nuo sausio pirmos turėtų brangti 1,9 ct, kas sudarytų apie 14,7 procento“, – sako Energetikos reguliavimo tarnybos pirmininko pavaduotojas Renatas Pocius.

Pasak energetikos reguliavimo tarybos, elektra brangsta, nes beveik 17 procentų išaugo jos įsigijimo biržoje kainos.

Tačiau nuo sausio gerokai atpigs gamtinės dujos – 10–11 centų už kubą, arba vidutiniškai 18 procentų. Ekspertų skaičiavimu, dujomis šildantys namus gyventojai per mėnesį vidutiniškai sutaupys 12 eurų.

„Šiais metais didžioji dalis dujų atkeliavo per terminalą, kurios iš tikrųjų buvo pakankamai pigios. Čia šitoje vietoje mes jau galim tiesiogiai matyti terminalo naudą Lietuvai ir kuri jau atsiliepė buitiniams vartotojams tarifuose“, – teigia R. Pocius.

Dujų tarifai bus mažiausi per visą nepriklausomybės laikotarpį.

Panorama. Nausėda susisiekimo ministrui siūlo trauktis, bet pastarasis savo posto palikti neketina