Verslas

2019.11.27 17:59

Premjero patarėjas Malinauskas neabejoja, kad ūkininkai nebus nusivylę dėl biudžeto

Per Lietuvą vienas po kito vilnija protestai. Antradienį tūkstančiai protestuojančių ūkininkų traktorių kolonomis išvažiavo į gatves, trečiadienį išriedėjo ir Lietuvos vežėjai. Savo protesto akciją taip pat suorganizavo akademikai.

Biudžeto priėmimas taip buksuoja – jis įvyks gruodžio 17 d. Net ir valdantieji pradėjo kalbėti, kad atsiranda teorinė galimybė, kad sausį pasitiksime su viena dvyliktąja. Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas, paklaustas, kas šiuo sunkiu laikotarpiu turėtų imtis politinis lyderystės, suabejojo, ar jos išvis trūksta.

„Vyriausybė visada pateikia aiškiai subalansuotą biudžetą, jis gali patikti arba nepatikti, tačiau turime Europos Komisijos išvadą, kad jis yra tinkamas. Kitas klausimas – kokie yra Seimo narių lūkesčiai. Ar jie visgi yra pasiruošę apginti Vyriausybės poziciją, ar kiekvienas turi labai daug asmeninių lūkesčių, kuriuos reikės suderinti“, – LRT TELEVIZIJAI sako S. Malinauskas.

Į Vyriausybę grįžo biudžetas, kuriame yra labai daug norų didinti išlaidas, sako premjero patarėjas. Anot jo, labai daug pasiūlymų, tačiau trūksta „pajamas didinančių eilučių“.

„Šioje vietoje mes turime labai didelį galvos skausmą. Vyriausybė, be jokios abejonės, priims atsakingus sprendimus ir biudžetas bus toks, kuris tiktų Europos Komisijai, kad mums negrėstų milijardinės baudos, kad Lietuvos žmonės pajaustų augimą“, – vardija jis.

S. Malinauskas tikina, kad ūkininkai tikrai nebus nusivylę biudžetu. Taip pat, anot jo, dėstytojas bus pasiūlytas kompromisas.

„Yra vienas esminių dalykų, nesvarbu kaip biudžetas vaikščiotų tarp Vyriausybės ir Seimo, biudžetas nepadidės. Tos pačios finansinės prognozės. Mums tik reikia apsispręsti, kaip mes juos kuo efektyviau išleisim“, – tikina premjero patarėjas.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 11.30 min.:

Laba diena, Lietuva. Skirmantas Malinauskas apie Jaroslavą Narkevičių: jo politinio pasitikėjimo kreditas baiginėjasi