Verslas

2019.11.26 22:43

Nyderlandų parduotuvių tinklas atsisakė planų reikalauti pusnuogių darbuotojų nuotraukų

BNS 2019.11.26 22:43

Didžiausias Nyderlandų mažmeninės prekybos tinklas antradienį pranešė atsisakęs planų prašyti darbuotojų atsiųsti nuotraukų, kuriose jie būtų nusifotografavę vilkintys tik apatinius, ketinant tokiu būdu parinkti naujų uniformų dydžius.

Prekybos tinklo „Albert Heijn“ valdytojai buvo paprašę vienos iš savo parduotuvių rytiniame Neimegeno mieste darbuotojų atsiųsti minėtas nuotraukas naudojantis „inovatyvia mobiliąja programėle“.

Tačiau šio reikalavimo buvo atsisakyta, kai olandų laikraštis NRC pacitavo apstulbusius darbuotojus, pasiskundusius dėl administracijos planų.

„Pamačiau mūsų valgykloje kabantį skelbimą ir buvau priblokštas“, – NRC sakė 17-metis Neimegeno padalinio darbuotojas Jochemas de Haesas.

„Mano motina pagalvojo, kad tai pokštas. Tačiau vadybininkas mums pasakė, jog jeigu to nepadarysime, nebegalėsime būti parduotuvėje, nes neturėsime tinkamos bendrovės aprangos“, – pridūrė jaunuolis.

„Albert Heijn“ tvirtino, kad šis planas turėjo būti savanoriškas ir kad tokiu būdu buvo siekiama padėti parūpinti naujas uniformas apie tūkstantį parduotuvių visoje Olandijoje valdančio tinklo darbuotojams.

„Atlikome bandymą su inovatyvia mobiliąja programėle viename iš mūsų prekybos centrų, kad greitai ir veiksmingai nustatytume drabužių dydžius, – sakoma bendrovės pranešime. – Per šį bandymą parašėme darbuotojų įkelti asmeninę nuotrauką, padarytą vilkint glaudžiai aptemptus arba apatinius drabužius, kad programėlė ją automatiškai išanalizuotų.“

„Nors dalyvavimas buvo visiškai savanoriškas, o nuotraukos nebuvo matomos administracijai, šito niekada neturėjo nutikti. Vakar atšaukėme bandomąjį projektą ir atsiprašome visų susijusių“, – pažymėjo „Albert Heijn“.

Nyderlandų duomenų apsaugos tarnyba pripažino, kad šis žingsnis atrodo „keistas“.

„Albert Heijn“ neturi visiškai jokio pagrindo tai primesti savo darbuotojams“, – NRC citavo tarnybos atstovą.