Verslas

2019.11.26 15:11

Masinis ūkininkų protestas – ir Vokietijoje

į gatves išriedėjo traktorių kolonos
BNS 2019.11.26 15:11

Tūkstančiai ūkininkų antradienį traktoriais suvažiavo prie garsiųjų Berlyno Brandenburgo vartų protestuoti prieš naujas aplinkosaugos taisykles, kurios, pasak jų, kelia grėsmę jų pragyvenimo šaltiniui.

Ilgos traktorių vilkstinės sustabdė eismą vyriausybinių įstaigų rajone. Tai kol kas didžiausias ūkininkų pykčio dėl žemės ūkio politikos pakeitimų pademonstravimas.

„Pirmiausia badaus augalai, paskui ūkininkai, o tada – jūs“, – skelbė prie vieno žalio traktoriaus prikabintas užrašas.

„Ar žinot, kas jus maitina?“ – klausė kitas plakatas.

Angelos Merkel vyriausybės žemės ūkio politikos paketas, dėl kurio buvo sutarta rugsėjį, apima planus apriboti trąšų naudojimą, taip siekiant spręsti gruntinio vandens taršą nitratais, ir iki 2023 metų palaipsniui uždrausti prieštaringai vertinamą herbicidą glifosatą, kad būtų apsaugotos vabzdžių populiacijos.

Pasipiktinę ūkininkai sako, kad šiomis aplinkos apsaugos priemonėmis nueita per toli ir kilo egzistencinis pavojus jų ūkiams.

Daugelis taip pat piktinosi „ūkininkų pliekimu“, kai jie esą vadinami kovos su klimato kaita piktadariais.

Pasak policijos, į Berlyną suvažiavo daugiau kaip 5 tūkst. traktorių. Dėl to kai kuriuose keliuose susidarė iki 20 km ilgio vilkstinės.

Panašios demonstracijos pastarosiomis savaitėmis vyko ir kituose Vokietijos miestuose. Vienas didelis tokio pobūdžio protestas praėjusį mėnesį buvo surengtas Bonoje.

Prancūzijoje ir Nyderlanduose ūkininkai su panašiais skundais taip pat ėjo į miestų gatves.

Vokietijos žemės ūkio ministrė Julia Kloeckner gynė vyriausybės priemones, kuriomis iš dalies siekiama priderinti šalies tvarką prie Europos Sąjungos taisyklių, bet sakė suprantanti ūkininkų nusivylimą.

„Vartotojai toliau tikisi, kad ūkininkai darys daugiau, bet vis mažiau nori už tai daugiau mokėti“, – transliuotojui ARD sakė ministrė, kuri paragino labiau vertinti žemės ūkį.

Vėliau antradienį J. Kloeckner turi kreiptis į ūkininkų mitingą, kurio dalyviai planuoja įteikti jai didelį voką su jų nuoskaudas aprašančiais laiškais.

A. Merkel pakvietė maždaug 40 žemės ūkio organizacijų atstovus į savo biurą pasitarimui gruodžio 2 dieną.