Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

V. Baltraitienė: nesitikėjome, kad iš karto po pirmo susitikimo skirs pinigų

ELTA 2015.09.08 13:45

Prie Lietuvos pieno sektoriaus problemų bus grįžtama rugsėjo 7 dieną vyksiančioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio reikalų taryboje, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasak jos, tuomet ir turėtų paaiškėti, kokia parama teks Lietuvai.

Prie Lietuvos pieno sektoriaus problemų bus grįžtama rugsėjo 7 dieną vyksiančioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio reikalų taryboje, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasak jos, tuomet ir turėtų paaiškėti, kokia parama teks Lietuvai.

Pirmadienį Premjeras Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė Briuselyje buvo susitikę su žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Philu Hoganu. Vyriausybė iš Europos Komisijos (EK) prašo 50 mln. eurų 2015 metais pieno gamintojų patirtiems nuostoliams kompensuoti – 32 mln. eurų praradimams nuo sausio iki rugpjūčio ir dar 18 mln. eurų nuostoliams, kurie atsiras iki 2016 m. pradžios, jei pieno supirkimo kainos neaugs.

Žemės ūkio ministrė šio susitikimo nepavadino derybomis.

„Kartu su premjeru dalyvaudami pateikėme tą situaciją, su kuria dabar susidūrė mūsų žemės ūkis ir konkrečiai – pieno sektorius. Pateikėme pagrįstą skaičiais situaciją, struktūrą, kokia yra pas mus pieno ūkyje. Komisaras labai gerai įvertino tai, kad dalyvavo premjeras ir tai, kad mes turime tokį įstatymą. Jis labai daug kalbėjo apie vadinamąjį pieno įstatymą, kuris nereguliuoja kainų, bet reglamentuoja santykius. Aptarėme tą situaciją, kad pas mus yra labai daug smulkių ūkių, labai daug pieno gamintojų ir kad tie smulkūs ūkiai nėra pajėgūs konkuruoti su stambiais“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė ministrė.

V. Baltraitienė tikino iš Ph. Hogano išgirdusi, kad šią ir kitą savaitę vyks susitikimai su kitų valstybių žemės ūkio ministrais, biudžeto komisare, o rugsėjo 7 dieną skubiai šaukiamoje neeilinėje ES žemės ūkio reikalų taryboje pateiks savo viziją.

„Tikėtis iš karto, kad po pirmo susitikimo pasakys, jog tikrai mes jums skirsime pinigus, mes to ir nesitikėjome. Tą, ką mes turime, tuos 32 mln. – esame paskaičiavę, ką mūsų pienininkai prarado, lyginant su ES vidurkiu, kitomis valstybėmis. Ir mes pasakėme, kad pasiryžę tokią pat dalį, kokią skirs EK, kofinansuoti taip, kaip ir buvo pirmą kartą – per pusę: 14 mln. skyrė EK, 14 mln. eurų skyrė Lietuvos valstybė iš savo biudžeto. Tą patį patvirtino ir premjeras, tad laukiame sprendimo rugsėjo 7 dieną“, – kalbėjo Lietuvos žemės ūkio ministrė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi