Verslas

2019.11.26 10:13

Karbauskis įsitikinęs, kad lėšų pensijoms didinti bus surasta

atnaujinta 10.29

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad valdantieji pritaria prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai didinti senatvės pensijas. Politikas tikina, kad lėšų tam biudžete bus surasta.

„Mes nuo pat pradžių pritarėme. Pensijų didinimas, kuris buvo planuojamas mūsų Vyriausybės, Seimo – 300 milijonų ir dar 400 milijonų eurų prezidento siūlymas – bus padarytas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis tikino, kad pensijų didinimui Seimas ir Vyriausybės lėšų tikrai atras. R. Karbauskis užsiminė jau dabar matantis papildomus resursus, kurie galėtų būti panaudoti šiam tikslui.

„Opozicija daro viską, kad mes neturėtume papildomų pajamų valstybės biudžete. Aišku, ekonomika auga – tai duoda papildomus resursus. Toliau yra valstybinės įmonės, yra labai daug kitų variantų. Vyriausybė ieško sprendimų“, – svarstė R. Karbauskis.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime atstovas Eugenijus Gentvilas tikino, kad liberalai yra pasirengę palaikyti G. Nausėdos siūlymą didinti senatvės pensijas, tačiau kėlė klausimą, iš kur bus gautos lėšos šiam tikslui pasiekti.

„Vyriausybė turės pasakyti, kur mato tuos šaltinius. Galų gale dar liko mokestiniai įstatymai, kurie dar bus svarstomi“, – žurnalistams sakė E. Gentvilas.

Opozicinių konservatorių Seime frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė manantis, kad pirminė G. Nausėdos idėja, kuria esą siekta subalansuoto sprendimo, nebuvo įgyvendinta.

„Kelios pamokos iš to. Pirmiausia, biudžeto formavimas yra labai sudėtingas procesas. Prezidentui tai sudėtingas padaryti, ypatingai su valdančiąja dauguma, kuri nekomunikuoja, nebendrauja ir nenori palaikyti sudėtingesnių sprendimų. Antras dalykas – aišku, kad biudžetas bus populistinis, siekiant sutelkti kuo daugiau balsų kitiems rinkimams“, – aiškino konservatorių lyderis.

G. Landsbergis tikino, kad prezidento G. Nausėdos idėjos yra „palaikytinos“.