Verslas

2019.11.26 08:46

Po LRT tyrimo Palionis žada situaciją aiškintis ministerijoje

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, kaimo turizmui skirta europine parama pasinaudojo ir įtakingi asmenys, už gautus pinigus įsirengę nuosavus namus. Žemės ūkio ministerija žinojo apie tokius atvejus, bet vis tiek sutrumpino šių projektų priežiūros laikotarpį.

Savo ruožtu, antradienio rytą LRT RADIJO studijoje viešėjęs Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kratosi mesto šešėlio ir tikina, kad ši informacija buvo naujiena jam pačiam ir ministerijoje bus aiškinimąsi, kodėl taip įvyko.

„Atsakomybės gal ir nesurasime, nes spėju, kad bus kolegialus sprendimas, bet žiūrėsime, ką galime padaryti šioje situacijoje, kurią dabar turime. Taisyklės turi būti tokios, kad, kas bevadovautų, programos ir priemonės būtų realizuojamos skaidriai. Iš šio tyrimo matome, kad ne visada pavyksta taip, kaip norisi, bet tikrai galiu užtikrinti, kad viską peržiūrėsime“, – LRT RADIJUI tikino A. Palionis.

Išsiaiškinti, ar minėti veiksmai buvo neteisėti, anot A. Palionio, turi prokuratūra. „Mes turime išsiaiškinti situaciją ir tada ministerija nuspręs, ką daryti“, – teigė ministras.

LRT.lt primena, kad LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad Markininkuose – „Biovela group“ vadovo Audriaus Kantausko vaLdos. Čia iki šiol deklaruojama kaimo turizmo sodyba „SmiLga“. Jai įrengti A. Kantauskui buvo išmokėta parama: 192 tūkstančiai eurų. Bet kaimo turizmo A. Kantauskas nevykdo. Pernai Nacionalinė mokėjimo agentūra pareikalavo, kad jis grąžintų pinigus, nes pažeidė paramos sąlygas.

LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino ir daugiau atvejų, kai europiniai pinigai kaimo turizmui pavirto prabangiais namais. Pavyzdžiui, neįprastas atvejis Raudonės kaime, kur LRT Tyrimų skyriui telefonu nepavyko užsisakyti nakvynės verslininkui Linui Vytautui Karlavičiui priklausančioje sodyboje.

Iki praėjusių metų rizikingi projektai kontroliuoti septynerius metus. Tačiau prieš dvejus metus verslo atstovai pasiūlė juos prižiūrėti trumpiau. Neva dėl paprastesnio administravimo.

Tačiau pernai pasikeitus ministrui, priežiūros laikotarpis sutrumpintas visiems be išimties. Iš viso paramos kaimo turizmui sulaukė maždaug 350 asmenų. Jiems išdalinta beveik 40 milijonų eurų.