Verslas

2019.11.25 22:13

Po gaisro Alytuje dalinai sutriko daugelio padangų tvarkytojų veikla Lietuvoje

verslininkai kalba apie naujus įmonių patikrinimus

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras laikinai nebepriims naudotų padangų. Toks sprendimas priimtas sutrikus šalies padangų tvarkytojų ir vežėjų veiklai. Sugriežtinus jiems taikomus reikalavimus, įmonės vėluoja išvežti padangas, tad šios kaupiasi aikštelėse ir daugelis jų jau perpildytos.

Panevėžio didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje leidžiama laikyti tik ribotą naudotų padangų kiekį. Šiuo metu leistinas limitas išnaudotas, todėl laikinai stabdomas jų priėmimas. Pasak Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro vadovo, dar nė vienais metais nėra buvę, kad tektų uždaryti aikšteles, tačiau po gaisro Alytuje atliekų tvarkytojai nebeišveža padangų iš aikštelių.

„Sutriko daugelio atliekų tvarkytojų ir vežėjų veikla, dalinai be abejo, nes po truputį veža, na su atsilikimais. Po Alytaus įvykių vyksta daugelio įmonių patikrinimai, pervertinimai“, – sako Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Gintautas Ulys.

Kol aikštelės nepriima naudotų padangų, gyventojų prašoma jas laikyti namuose arba priduoti autoservisuose ar prekybos vietose. Pardavėjai sako, pasirengę jas priimti. Tačiau neslepia, kad pastaruoju metu tarnybos labiau kontroliuoja padangų sandėliavimą.

„Dabar priešgaisrinės tarnybos tikrintojai pradėjo labiau atkreipti dėmesį kaip sandėliuojamos nebetinkamos naudoti padangos, kaip šiaip tvarkomės tą visą reikalą, manau, kad čia laikinas dalykas, išspręs, atsiras naujų perdirbėjų“, – teigia padangų parduotuvės vadovas.

Tačiau, servisai padangas priima tik iš tų vairuotojų, kurie jas įsigyja vietoje. Kiti priversti sukti galvas kaip atsikratyti senomis padangomis ir priima lengviausią sprendimą – tiesiog numeta jas prie konteinerių. Pasak aplinkosaugininkų, padangų krūvos mieste jau kurį laiką buvo problema, o tokius šiukšlintojus kontroliuoti itin sunku.

„Jas surenka komunalinių atliekų tvarkytojai, kurie veža konteinerius ir jas surenka, bet šiaip jiems nepriklauso to daryti, jie tiesiog dėl to, kad nebūtų teršiama miesto teritorija, nes jeigu kiek sukrauna atliekų prie konteinerių ir niekas nevykdytų jų surinkimo, tai visas miestas būtų apverstas atliekomis“, – sako Aplinkos apsaugos Panevėžio valdybos viršininkė.

Šiuo metu kone šimtas Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų aikštelių laikinai nepriima naudotų padangų. Pagal nustatytą tvarką už kiekvieną neleistinoje vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.

Gaisro Alytuje pasekmės: kone šimtas Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų aikštelių laikinai nepriima naudotų padangų