Naujienų srautas

Verslas2019.11.25 16:04

Suomija kviečia Lietuvos ir Baltarusijos atstovus į trišales konsultacijas dėl Astravo AE

BNS 2019.11.25 16:04

Suomija pasiūlė Baltarusijai ir Lietuvai surengti trišales technines konsultacijas dėl Astravo atominės elektrinės statybos, pareiškė Minske viešintis Suomijos užsienio reikalų ministras.

„Manau, kad Baltarusijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo plėtra turėtų prasidėti nuo partnerystės prioritetų nustatymo. Ir tebesanti kliūtis yra branduolinės saugos problema, kuri yra labai sudėtinga“, – žurnalistams kalbėjo Pekka Haavisto.

Jis akcentavo „žinomą situaciją dėl Astravo AE“ ir su ja susijusį Lietuvos susirūpinimą.

„Todėl šiandien pateikėme pasiūlymą ekspertams iš Baltarusijos ir Lietuvos atvykti į Suomiją, susitikti su mūsų ekspertais“, – sakė Suomijos diplomatijos vadovas.

„Tai galėtų atverti kelią platesniam bendradarbiavimui ir nustatyti partnerystės prioritetus“, – pridūrė P. Haavisto.

Lietuva kritikuoja netoli jos pasienio statomos pirmosios Baltarusijoje branduolinėse jėgainės projektą kaip nesaugų ir planuoja neįsileisti Astrave pagamintos elektros, tačiau jai nepavyko įtikinti kaimyninių regiono šalių padaryti to paties.

Pirmąją branduolinę jėgainę Baltarusijoje Rusijos vyriausybės lėšomis korporacija „Rosatom“ stato vos už 23 kilometrų nuo Lietuvos. Joje bus įrengti du VVER reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų.

Dabartiniais Baltarusijos planais, pirmasis reaktorius bus įjungtas pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį, antrasis – apytikriai po metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi