Verslas

2019.11.25 17:35

Seimo nariai biudžetui pateikė pasiūlymų už 600 mln. eurų, bet Vyriausybė gerų žinių jiems nežada

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.11.25 17:35

Seimo nariai biudžetui pateikė pasiūlymų už maždaug 600 mln. eurų. Vyriausybė žodžių į vatą nevynioja – pasiūlymus vertins, tačiau svarbu laikytis taisyklių. Todėl panašu, kad ne visi Seimo nariai galės apie įgyvendintus pasiūlymus pasigirti rinkėjams.

Finansų ministras Vilius Šapoka sakė manantis, kad laiko kreiptis į Europos Centrinį Banką dar yra. Pasak jo, kreipimąsi turi pateikti mokesčio įvedimo iniciatoriai, tai yra – Seimo nariai arba pats Seimas. Kaip sakė V. Šapoka, yra numatytos atitinkamos procedūros ir jei jos bus pažeistos, Europos centrinis bankas gali iškelti klausimą dėl Lietuvos atsakomybės.

„Manau, kad galutinį žodį turėtų tarti teisininkai, Lietuvos banko teisininkai, jų būtų galima paklausti nuomonės, kaip jie vertina šitą situaciją“, – sakė V. Šapoka.

Jei norima pasiekti, kad bankų mokestis įsigaliotų nuo sausio 1-osios, į Europos Centrinį Banką reikėtų kreiptis kuo greičiau. Paklaustas, ar realu, kad pavyks kreiptis ir gauti atsakymą iki įsigaliojant naujam mokesčiui, finansų ministras sakė, kad svarbiausia, jog būtų išgirstos visos suinteresuotos pusės.

„Tai turėtų komentuoti teisininkai, pasakyti savo verdiktą. Taip, yra bandoma taikyti analogiją kaip kitose šalyse, bet galutiniame variante laimės tie, kurių teisiniai argumentai bus stipresni“, – paklaustas apie tai, kad į Europos centrinį banką jau kreipėsi opozicija, sakė V. Šapoka.

Pasiūlymų – už 600 mln. eurų

Kalbėdamas apie antradienį vykusį pirmąjį kitų metų valstybės biudžeto svarstymą, V. Šapoka sakė, kad šiemet, lyginant su ankstesnių metų biudžetais, nieko naujo nepastebima. Anot jo, Seime visada pateikiama naujų pasiūlymų, kurių vertę galima skaičiuoti šimtais milijonų eurų.

„Ne išimtis ir šiemet. Žinoma, pačios diskusijos, kadangi priešrinkiminiai metai, yra emocingesnės, bet mums tai dirbti netrukdo. Įvertinsime visus pasiūlymus ir pateiksime subalansuotą, realistinį biudžetą. Ieškosime kompromisų, bet manau, kad tikrai įmanoma priimti realistinį biudžetą“, – komentavo V. Šapoka.

Jis sakė tikintis, kad Vyriausybė biudžetą tikrai subalansuos, o Seimui užteks išminties priimti subalansuotą ir realistinį biudžetą. Kaip teigė ministras, Seime pateikta pasiūlymų už 600 mln. eurų, bet sakė manantis, kad tai dar ne pabaiga.

„Visuomet Vyriausybė vertina kiekvieną pasiūlymą ir pateikia pakoreguota biudžetą tokį, kuris atitiktų ir fiskalinę drausmę, ir išpildytų, kiek įmanoma, visuomenės lūkesčius“, – sakė finansų ministras. Pasak jo, Vyriausybė yra pateikusi nuosaikių priemonių projektą tam, kad galėtų įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus visuomenei.

Tiesa, V. Šapoka nepanoro kol kas įvardinti, kurie Seimo narių pasiūlymai yra realistiški ir gali būti įtraukti į kitų metų biudžetą: „Matome labai didelę ir plačią norų paletę, bet turime suprasti, jog valstybės finansinės galimybės yra ribotos, o norai praktiškai neriboti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.