Naujienų srautas

Verslas2019.11.25 14:49

Ekonomistas negaili kritikos ir išskiria tris pagrindinius trūkumus biudžeto formavimo procese

Vienaip suplanuotas Vyriausybės, antraip pakoreguotas prezidento, dar kitaip perdėliotas Seimo narių – kitų metų valstybės biudžetas pradedamas svarstyti parlamente. Kaip seksis derinti skirtingas politikų vizijas, LRT TELEVIZIJAI aptaria ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Ekonomistas mato tris pagrindinius trūkumus šių metų biudžeto formavime.

„Pirmiausia, didelis trūkumas, kad biudžetas nėra formuojamas pagal patvirtintą Vyriausybės programą ir strategiją. Aš tik norėčiau priminti, kad šiais metais buvo pradėta mokesčių reforma, kuri turėtų trukti trejus metus. Vietoje mokesčių sumažinimo ir struktūrinių reformų turime mokesčių padidinimus.

Antras trūkumas yra susijęs su tais mokesčių padidinimais – tikėtina, kad apie juos sužinosime paskutinę minutę. (...) Trečias didžiausias iššūkis – artėja rinkimai, todėl pageidavimų koncertas yra kaip niekad didelis. Panašu, kad Vyriausybė nebesugeba sukontroliuoti to viso pageidavimų koncerto, nes jie atvyksta iš visų pusių“, – vardija „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas.

Ž. Maurico teigimu, situacija tampa chaotiška ir gali būti taip, kad paskutinę minutę teks imtis labai nepopuliarių priemonių – arba drastiškai pakelti vieną iš mokesčių, arba nevykdyti tų pažadų, kurie rinkėjams yra duoti.

„Manau, vienu ar kitu atveju žala bus padaryta. Tiek Seimas, tiek Vyriausybė patys įsivarė save į kampą. Būtent delsdami, tempdami laiką iki paskutinės minutės, neišdiskutavę su visuomene“, – mano ekonomistas.

Šis biudžeto formavimo procesas yra žymiai chaotiškesnis negu ankstesni, įsitikinęs Ž. Mauricas.

„Galbūt ne taip, kaip 2008 m., nes ekonominė situacija buvo prastesnė. Jeigu tokia ekonominė padėtis būtų ir šiais metais, manau, kad ne daug kuo skirtumėmės. Kryptis yra pamesta“, – įsitikinęs pašnekovas.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi