Naujienų srautas

Verslas2019.11.25 09:46

Atliekų žemės ūkyje sumažėjo 1,5 proc.

Pernai žemės ūkyje, miškininkystėje ir žuvininkystėje susidarė 884,9 tūkst. tonų atliekų – palyginti su 2016 metais, jų kiekis sumažėjo 1,5 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis kas dveji metai atliekamo statistinio tyrimo duomenimis.

Pagal pranešimą, 2018 metais miško kirtimų, daržininkystės ir mišrios komunalinės atliekos sudarė 67,2 proc. visų susidariusių atliekų (2016 metais – 75,6 proc.).

Minimu laikotarpiu didžiausia (30,8 proc.) susidariusių atliekų dalis sunaudota ūkiuose. Daugiausia ūkiuose sutvarkyta terminio apdorojimo ir deginimo šlako, pelenų ir daržininkystės atliekų.

Statistikos departamentas skaičiuoja, kad 36,2 proc. susidariusių atliekų buvo perduota atliekų tvarkytojams, didžiausią jų dalį sudarė gruntas ir akmenys, kuriuose yra pavojingų cheminių medžiagų, lijaliniai vandenys ir stiklo atliekos. 13,9 proc. susidariusių atliekų buvo perduota kitiems naudotojams, didžioji jų dalis – miško kirtimų atliekos.

Dalis atliekų buvo sudeginta – dažniausiai energijai gauti. Iš viso buvo sudeginta 9,5 proc. žemės ūkyje, miškininkystėje ir žuvininkystėje susidariusių atliekų, daugiausia – medienos ir medienos pakuočių atliekų.

Dar 3 proc. susidariusių atliekų buvo pašalinta ūkiuose, pavyzdžiui, užkasta žemėje ar išversta karjeruose.

Ne visos susidariusios atliekos buvo sutvarkytos – 2018 metais pabaigoje buvo likę 6,6 proc. nesutvarkytų atliekų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi