Verslas

2019.11.22 11:27

Lagarde: Europai reikia diegti naujoves ir investuoti iššūkių akivaizdoje

atnaujinta 12.25
ELTA2019.11.22 11:27

Naujoji Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde penktadienį skatino Europos šalis skirti daugiau lėšų kovai su pasauliniu sulėtėjimu, kurį sukėlė „prekybos įtampa ir geopolitiniai neapibrėžtumai“.

Kaip sakė Ch. Lagarde, itin laisva ECB pinigų politika „savo tikslus pasiektų greičiau, sukeldama mažiau šalutinių poveikių“, jei euro zonos vyriausybės ją remtų fiskaline politika.

Pasak jos, prognozuojama, jog euro zonos ekonomika šįmet paaugs 1,1 proc., „mažiau, nei buvo prognozuota anksčiau“, nes „prekybos įtampa ir geopolitiniai neapibrėžtumai“ sukėlė tam tikras pasekmes.

„Europai reikia diegti naujoves, investuoti iššūkių akivaizdoje ir išsaugoti savo ilgalaikį konkurencingumą“, – kalbėjo ji Frankfurte vykstančioje konferencijoje ir skatino euro zonos šalis imtis investicijų iniciatyvų, kurios būtų „labiau produktyvios, skaitmeninės ir ekologiškesnės“.

Šios Ch. Lagarde kalbos rinkos laukė jau kurį laiką, kadangi norėta sužinoti, kokios politikos imsis naujoji ECB vadovė.

Anksčiau ji sakė, kad nebus nutolstama nuo pirmtako Mario Draghio lanksčios pinigų politikos, į kurią įtraukiami pigūs kreditai, rekordiškai žemos palūkanų normos ir obligacijų pirkimai, skirti ekonomikos stimuliavimui ir žemos infliacijos pakėlimui.

Tačiau ji taip pat pažadėjo imtis veiksmų dėl klimato kaitos, lyčių lygybės ir siekti, kad ECB profesinė kalba vengtų žargonų.

Penktadienį Ch. Lagarde paskelbė, kad ji pradės banko pinigų politikų „strateginę peržiūrą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt