Naujienų srautas

Verslas2019.11.21 13:09

Rusijos vicepremjeras: „Nord Stream 2“ pradės veikti 2020 m. viduryje

Rusiją ir Vokietiją sujungsiantis dujotiekis „Nord Stream 2“ pradės veikti kitų metų viduryje, teigia Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Kozakas.

„Kitų metų viduryje“, – sakė D. Kozakas, atsakydamas į klausimą, kada pradės veikti „Nord Stream 2“. Politikas nepatikslino, kurį mėnesį tai turėtų įvykti.

Tiesa, anksčiau Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas žurnalistams tvirtino, kad dujų tiekimas dujotiekiu „Nord Stream 2“ gali būti pradėtas jau artimiausiu metu, galbūt net iki šių metų pabaigos.

Šiuo metu nutiesta daugiau nei 80 proc. „Nord Stream 2“. Dujotiekį planuojama nutiesti iki 2019-ųjų pabaigos.
Spalio pabaigoje Danija leido savo išskirtinėje ekonominėje zonoje tiesti „Nord Stream 2“. Taigi, projektas įveikė paskutinę rimtą kliūtį.

ELTA jau skelbė, kad kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi