Verslas

2019.11.21 08:50

Karbauskis apie Nausėdos perspėjimus dėl nesubalansuoto biudžeto: ačiū prezidentui, bet mes tai ir taip atsimename

atnaujinta 10.37
Lukas Blekaitis, ELTA 2019.11.21 08:50

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, vertindamas prezidento Gitano Nausėdos teiginius dėl kitų metų biudžeto projekto nepasirašymo, jei jis pažeis fiskalinę drausmę, teigė, kad valdantieji nepriims nesubalansuoto biudžeto.

„Prezidentas pasakė, kad, jeigu Seimas priimtų biudžetą, kuris nebūtų subalansuotas, jis jį vetuotų. Mes nesame kvaili ir tikrai nepriimsime nesubalansuoto deficitinio biudžeto.

Čia ne grasinimas, čia tiesiog atkreipimas dėmesio. Labai ačiū prezidentui, kad mums primena, bet mes ir taip tai atsimename, kad biudžetas turi būti subalansuotas“, – Seime sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad G. Nausėda teigė, kad negalės pasirašyti biudžeto įstatymo, jei šis prieštaraus Fiskalinės drausmės įstatymui.

„Viena raudonoji linija labai akivaizdi. Jei tai prieštaraus mūsų Fiskalinės drausmės įstatymui, kuris yra konstitucinis, aš niekaip negalėsiu pasirašyti tokio įstatymo.

Matant tą apetitą, kuris reiškiamas įvairių politikų, finansuoti ir tą, ir aną, ir trečią, ir penktą, tuo metu dėl finansavimo šaltinių paieškos trūksta fantazijos, ir jų niekas neranda. Tai jei tokiu keliu eisime, akivaizdu, kad biudžeto deficitas bus didžiulis, ir tokio įstatymo pasirašyti negalėsiu“, – sakė G. Nausėda.

Seimas spalį priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą. Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.

R. Karbauskis apie siūlomą automobilių mokestį: nesame nusileidę iš kosmoso

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis sako, kad automobilių taršos mokestis yra neišvengiamas, kitaip grėstų didžiulės sankcijos iš ES.

„Manau, kad niekam nepatinka jokie mokesčiai, bet jie kai kuriais atvejais neišvengiami. Tai ES reikalavimai, valstybės turi daryti pokyčius ir atitinkamai per mokesčius spręsti, kad tarša mažėtų, kitaip gautume dideles sankcijas iš ES, kurios kainuotų šimtus milijonų eurų baudų“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, didesnis akcizas degalams nespręstų klausimo dėl taršos, nes tai nemotyvuotų rinktis kitų automobilių.

„Galime rasti automobilius tos pačios apimties variklio, kurie ryja tiek pat degalų, bet jų išmetimai yra skirtingi. Mes labai atsakingai galvojame ir tikrai girdime, kas yra šnekama. Mes nesame iš kosmoso nusileidę, visi važinėjame tais pačiais automobiliais, mums taip pat tai rūpi“, – „Žinių radijui“ teigė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis pabrėžė, kad apie visuotinį automobilių apmokestinimą nėra galvojama.

„Tai (automobilių taršos mokesčio siūlymai. – ELTA) visiškai nesusiję su rinkimais. Jei būtų susiję su rinkimais, mes apie mokesčius išvis nekalbėtume. Galvojame apie tai, kad Lietuva turi vykdyti įsipareigojimus, jog negautų baudų. Mes turime tokį parką, kokį turime, todėl nėra jokios kalbos apie visų automobilių apmokestinimą, kurie jau yra. Tai būtų visiškai neteisinga. Ekonominė mūsų situacija tikrai skiriasi iš kitų ES šalių“, – laidoje sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Seimas priėmė svarstyti „valstiečių“ įstatymo projektą dėl transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio.

Už įstatymo pateikimą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 36, susilaikė – 16.

Pagal siūlomą projektą, mokesčio objektas būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos kelių transporto priemonių registre. Mokestį mokėtų pirmą kartą registruojamos motorinės transporto priemonės valdytojas.

Mokestį mokėtų vairuotojai, atliekantys registraciją nuo 2020 m. sausio 1 d.

Skaičiuojama, kad mokesčio dydis svyruos nuo 40 iki 760 eurų. Tikimasi, kad kasmet šis mokestis valstybės biudžetą papildys apie 15 milijonų eurų.