Verslas

2019.11.21 11:43

Ant mokyklų ir darželių stogų Klaipėdoje kyla saulės elektrinės

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.21 11:43

Klaipėdoje ant dviejų ugdymo įstaigų stogų baigiamos montuoti saulės elektrinės. Taip tikimasi sutaupyti elektros energijai išleidžiamus pinigus – ugdymo įstaigos kasmet išleidžia kelis tūkstančius eurų.

Darželio vadovė sako, kad norint įrengti elektrinę teko gerokai pavargti – popierizmo daug, tačiau tikisi sutaupyti.

„Per mėnesį mes išleidžiam apie 400 eurų elektros energijai“, – pasakoja darželio direktorė Elena Plioraitienė, pridurdama, kad su saulės elektrinėmis bus sutaupyta.

„Su elektrine mes kaip tik taupysim vasaros metu, o kai jau bus sunaudota daugiau, mes iš rezervo pasiimsim ir naudosim savo reikmėms“, – priduria darželio direktoriaus pavaduotoja Aušra Misevičienė.

Kolektorių sumontuota tiek, kad darželis visiškai galės apsirūpinti elektra iš saulės. Tiesa, visiškai nekainuos tik momentiškai gaminama ir vartojama elektra, o perduodama saugoti į tinklus bus tris kartus pigesnė nei dabar: tenka mokėti – vietoj 12 centų už kilovatvalandę bus 4.

„Didžioji dalis elektrinės elektros pagaminta bus vasarą, sakykim, mes tą vasarą tiekiam elektrą tiesiai į tinklus, vykdom dvipusę apskaitą. Tai reiškia, kad skaitliukas sukasi į kitą pusę, tai tiek, kiek prisukom, kiek atidavėm į tinklą, tiek žiemą ar naktį mes galime pasiimti elektros“, – teigia projektų vadovas Aurimas Budrys.

Kadangi darželiai ir mokyklos išlaikomi savivaldybės lėšomis, ateityje planuojama ir daugiau įstaigų padengti tokiais saulės kolektoriais.

„Sutarties vertė yra 44 tūkst. eurų, iš kurių, kaip minėjau, 80 proc. bus subsidija, o 20 proc. bus savivaldybės prisidėjimas“, – aiškina Inga Kubilienė, Klaipėdos socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja.

„Jeigu atsiperka per 3 metus mūsų pačių įdėtos lėšos, tai manau, yra labai geras efektas ir, manau, įranga bus patikima“, – tikina Liudvikas Dūda, miesto ūkio departamento direktorius.

Elektrinės įrengiamos 25-eriems metams, o veikti pradės jau po Naujųjų.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 31 min.:

Panorama. Į naujas istorijas klimpstantis Narkevičius: įstatymų nepažeidžiau
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt