Naujienų srautas

Verslas2019.11.20 19:02

Eglučių nuoma Kalėdoms žavi ne vieną – mažiau problemų po švenčių, o ir pusę sumos galima atgauti

Šiemet neįprastai anksti klaipėdiečiai pradėjo rūpintis eglutėmis žiemos šventėms, ypač tie, kurie ne perka, o nuomoja. Klaipėdos universiteto Botanikos sodas jau trečius metus siūlo šią paslaugą ir eglutės išgraibstomos akimirksniu.

Klaipėdietės Evelina Jakienė šiemet nusprendė nuomotis eglutę.

„Kirstos nenorime, dirbtinės nenorime, o su vazonu būdavo, kad nėra paskui kur dėti tos eglės. Ir tas toks sunkumas, o pamatėme internete, kad galima išsinuomoti, labai patogu, paskui tiesiog grąžini tuo pačiu ir ta eglė nenukertama ir neišmetama“, – sako klaipėdietė.

Šiemet eglutės rezervuojamas labai anksti: Botanikos sodas jų nuomai paruošė 200, daugiau nei pusė jų jau užsakyta, tad į vazonus tupdoma dar 100 eglių. Tereikia išsirinkti ir sumokėti užstatą.

„Eglutės yra iki metro, maždaug apie metrą ir iki pusantro metro. Kainos yra nuo 12 eurų iki 24 eurų, tokią kainą visą reikia sumokėti. Tada po švenčių, iki sausio 15 dienos, mes laukiam jau žmonių atvežant eglutes“, – tikina Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Jeigu eglutė per šventes nenukentėjo, galima atgauti pusę sumos. Pasak direktorės, sodui finansinės naudos čia nėra – sodinti kainuoja daugiau, tačiau nuoma saugo gamtą. Dažniausiai eglutes nuomojasi jaunos šeimos ir įmonės, kurios po švenčių neturi kur dėti vazoninių. Egles patariama pasiimti ir puošti tik per Kūčias.

„Labai daug kas nori eglutes jau ir dabar puošti, gal yra galimybė ją laikyti lauke, terasoje ar kažkur, kad ji kuo mažiau pajustų tą stresą, nes po švenčių ją vis tiek išnešime į lauką. Reikia, kad ji nebūtų ant šildomų grindų, būtų palaistyta ir paskui palengva išnešama į lauką, į vėsesnę patalpą“, – pasakoja botaninių kolekcijų kuratorė, dendrologė Kristina Baltaragienė.

Laistyti eglutes reikėtų kartą per savaitę vandeniu, neberiant jokių trąšų. Perkant patariama atkreipti dėmesį į vazono dydį – antraip galite nusipirkti kotą, įkištą į žemes.

„Jeigu bus labai aukšta eglė, bus jos labai platus šaknynas ir tada turi būti labai didelis vazonas. Jeigu yra eglė aukšta, o vazonas yra mažas, tai jau turėkite abejonę, kad ji yra tikrai nukapotomis šaknimis“, – teigia K. Baltaragienė.

Nuomai siūlomos dygiosios, sidabrinės, paprastosios eglės, tačiau populiarėja ir kėniai ar netgi pušys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi