Naujienų srautas

Verslas2012.06.14 14:34

M. Majauskas: VAE – ne našta, o pigesnė elektra vartotojams

LRT.lt 2012.06.14 14:34

Visagino atominė elektrinė ne tik sugrąžins visus investuotus pinigus, bet ir Lietuvos vartotojams užtikrins pigesnę elektrą, teigia Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, komentuodamas buvusio DNB banko analitiko Rimanto Rudzkio teiginius, esą VAE būsianti finansinė našta Lietuvai. 

Visagino atominė elektrinė (VAE) ne tik sugrąžins visus investuotus pinigus, bet ir Lietuvos vartotojams užtikrins pigesnę elektrą, teigia Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, komentuodamas buvusio DNB banko analitiko Rimanto Rudzkio teiginius, esą VAE būsianti finansinė našta Lietuvai.

M. Majauskas pažymi, kad energetinį saugumą užtikrinantis VAE projektas sumažins elektros kainą vartotojams, atves 11 mlrd. litų tiesioginių užsienio investicijų ir statybos laikotarpiu sukurs iki 5 tūkst. naujų darbo vietų.

Jis taip pat pastebi, kad VAE verslo planas numato 10 proc. kapitalo grąžą.

„Tai reiškia, kad VAE bus ne finansinė našta, kaip mano R. Rudzkis, bet priešingai – Lietuvos galimybė pelningai panaudoti turimą infrastruktūrą ir turėti pigesnę elektrą“, – teigiama Ministro Pirmininko tarnybos išplatintame pranešime.

Premjero patarėjas M. Majauskas primena, kad pagal Ūkio ministerijos atliktą studiją VAE kiekvienais metais sukurs 700 mln. litųt papildomą pridėtinę vertę šalies ekonomikai. VAE skaičiavimais, nuo veiklos pradžios naujoji AE valstybės biudžetą mokestinėmis įplaukomis ir dividendais kasmet papildys 500–600 mln. litų.

M. Majauskas taip pat primena, kad elektrinės statybai nenumatoma naudoti biudžeto ar Europos Sąjungos lėšų, todėl R. Rudzkio bandymai susieti VAE statybą su galimai mažesniu ES finansavimu 2014–2020 metų finansinėje perspektyvoje nėra korektiški ir gali klaidinti.

„Kelia nuostabą ir tai, kad profesorius neatsakingai kalba apie rimtus dalykus ir dedasi geriau žinąs visus skaičius ir parametrus nei šimtai Lietuvos ir tarptautinių ekspertų, kurių įžvalgomis ir skaičiavimais grindžiamas VAE verslo planas,“ – apibendrina M. Majauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi