Verslas

2013.01.30 18:29

Pietų Afrikos milijardierius paskelbė paaukosiantis pusę pinigų

15min.lt2013.01.30 18:29

Pietų Afrikos milijardierius paskelbė, kad jo šeima pusę sumos paaukos labdarai, remdamasi naujienų agentūra „AP“ skelbia „New York Times“.  

Pietų Afrikos milijardierius paskelbė, kad jo šeima pusę sumos paaukos labdarai, remdamasi naujienų agentūra „AP“ skelbia „New York Times“.

Tokią naujieną išplatino Pietų Afrikos spaudos asociacija. Pranešime teigiama, kad Patrice`as Motsepe`as trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, jog sėkmingiems žmonėms svarbu padėti tiems, kam pasisekė mažiau, tad jis paseks kitų turtingų žmonių pavyzdžiu ir paaukos labdarai.

„Forbes“ žurnalo duomenimis, P. Motsepe`as yra ketvirtas turtingiausias Pietų Afrikos žmogus ir aštuntas turtingiausias asmuo visame Afrikos žemyne. „Forbes“ skelbė, kad P. Motsepe`as iš aukso gavybos susikrovė didžiulį turtą, kurio vertė 2,65 mlrd. dolerių, kiti šaltiniai nurodo, kad jo turtas viršija 3,2 mlrd. dolerių. Vyras yra kompanijos „African Rainbow Minerals“ („Afrikos vaivorykštes mineralai“) įkūrėjas. Ši kompanija užsiima aukso ir kitų tauriųjų bei kitų metalų išgavimu bei prekyba. Jis priklauso kelių kitų korporacijų valdyboms, įskaitant 12-tą didžiausią aukso išgavimo pasaulyje bendrovę. 

P.Motsepe teigė prisijungsiantis prie fondo „Giving Pledge“, kurį inicijavo Warrenas Buffettas ir Billas bei Melindas Gatesai. Šio fondo idėja – pusę savo uždirbtų pinigų skirti labdarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.