Verslas

2019.11.19 10:48

Ukrainos energetikos ministras: „Gazprom“ pasiūlymas nepriimtinas

BNS 2019.11.19 10:48

Ukrainos energetikos ir aplinkos apsaugos ministras Oleksijus Orželas jo šaliai nepriimtinu pavadino Rusijos koncerno „Gazprom“ pasiūlymą dėl gamtinių dujų tranzito pratęsimo nuo 2020 metų.

„Būkime atviri. Toks pasiūlymas nepriimtinas Ukrainai, atsižvelgiant į tai, kad turi būti atsisakyta arbitražų, o sutartis pasirašyta tik vieneriems metams“, – ICTV televizijos eteryje antradienį kalbėjo ministras.

Tuo tarpu O. Orželas išreiškė viltį, kad šalys vis dėlto sugebės grįžti prie konstruktyvaus dialogo.

„Gazprom“ pirmadienį pateikė Ukrainos valstybinei energetikos grupei „Naftogaz“ oficialų pasiūlymą dėl dujų tranzito – iki 2019-ųjų pabaigos galiosiančią tranzito sutartį pratęsti vieneriems metams arba pasirašyti naują sutartį, kuri galiotų vienerius metus.

Tačiau Rusijos dujų monopolininkas bendradarbiavimo su Ukraina pratęsimui iškėlė sąlygas: Ukraina, tarptautiniame arbitraže laimėjusi 2,56 mlrd. JAV dolerių vertės ieškinį, turėtų atsisakyti pretenzijų ir nutraukti visus teisminius ginčus, įskaitant 12 mlrd. dolerių vertės naujus, atšaukti milijardinę baudą „Gazprom“ dėl konkurencijos pažeidimų vietos rinkoje bei atsiimti prašymą Europos Komisijai pradėti prieš Rusijos dujų monopoliją nukreiptą tyrimą.