Verslas

2019.11.18 08:05

JAV ir Kinijos prekybos susitarimą galėtų pasirašyti ministrai

BNS 2019.11.18 08:05

Dalinį JAV ir Kinijos prekybos susitarimą galėtų pasirašyti ministrai, o ne dviejų valstybių prezidentai, pareiškė Baltųjų Rūmų patarėjas ekonomikos klausimais.

Nacionalinei ekonomikos tarybai vadovaujantis Larry Kudlow pastarąją savaitę pakurstė viltis, jog šalys daro pažangą, siekdamos galutinai parengti „pirmojo etapo“ prekybos susitarimą, apie kurį praėjusį mėnesį paskelbė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

JAV valstybės vadovas anksčiau sakė, jog tikisi, kad dalinis susitarimas bus parengtas laiku, kad jis ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas galėtų jį pasirašyti aukščiausiojo lygio susitikime, kuris turėjo įvykti Čilėje praėjusį savaitgalį.

Tačiau Santjagas dėl pilietinių neramumų atšaukė viršūnių susitikimą.

L. Kudlow penktadienį pareiškė, jog tiksli susitarimo pasirašymo data dar nėra nustatyta.

„Nenoriu nustatinėti jokių dienų, datų, savaitės dienų“, – pareiškė jis reporteriams.

„Gi žinote, jog dviejų valstybių vadovai gali surengti pasirašymo ceremoniją. Be to, abu lyderiai yra sakę, jog tai galėtų padaryti jų aukščiausio rango ministrai.“

Pastaruoju metu paaiškėjo, jog Vašingtonas ir Pekinas ir toliau nesutaria, ar turėtų būti panaikinti ar sumažinti abipusiai importo muitai, kada tai turėtų būti padaryta ir kokiu mastu.

D. Trumpas šį mėnesį paneigė Kinijos prekybos ministerijos pareiškimą, jog dvi šalys sutarė pagal „pirmojo etapo“ prekybos susitarimą, kurio detalės iki šiol nebuvo paskelbtos, laipsniškai atšaukti nustatytus papildomus importo muitus.