Verslas

2019.11.15 15:04

Europarlamentarai su Skverneliu tarėsi, kaip padidinti ES finansavimą Lietuvai

LRT.lt2019.11.15 15:04

Europos Parlamento (EP) nariai iš Lietuvos susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu metu tarėsi, kaip sutelkti pajėgas ir bendrai siekti padidinti numatomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą Lietuvai 2021–2027 metams, rašoma pranešime.

EP nario Bronio Ropės teigimu, įvairių institucijų pastangos daryti maksimalią įtaką ES politikos atžvilgiu gali stipriai nulemti valstybės raidą ateityje.

„Susitikimo metu raginau premjerą, kad trišalėse Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos derybose vyriausybė reikalautų maksimalių finansinių investicijų visoms Lietuvai reikšmingoms sritims, – susitikimą komentavo europarlamentaras. – Visų Lietuvą atstovaujančių institucijų ambicijos ir ryžtingumas nulems derybų rezultatą, skaičiuojamą milijardais Lietuvos gyventojų kišenėms. Mano siūlymu, Vyriausybė turėtų nesikuklinti ir ryžtingai atstovėti tas iniciatyvas, kurias su socialinių partnerių pagalba jau įregistravau europiniuose teisės aktuose, o kai kurie pasiūlymai net yra patvirtinti Europos Parlamento ir belaukia nenuolaidžiaujančios Briuseliui mūsų valdžios institucijų pozicijos“.

B. Ropė pabrėžė, kad labai svarbus visų europarlamentarų iš Lietuvos indėlis į sėkmingą tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Pasak europarlamentaro, didžiausią valstybės vystymosi postūmį nulems sprendimai dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams suvienodinimo, dėl Sanglaudos paramos skyrimo Lietuvai pagal NUTS2 lygio klasifikavimą ir dėl IAE uždarymo finansavimo.

„Nuo Lietuvą atstovaujančių institucijų, tarp jų Vyriausybės ir prezidento, sugebėjimo koordinuotis ir derinti pozicijas priklausys, ar išlaikysime milijardines Europos Sąjungos investicijas Lietuvai ir ar pasieksime panašų išsivystymo lygį visoje šalyje iki 2027 m.“, – teigė B. Ropė.

Populiariausi

Darius Jauniškis

Verslas

2021.03.04 13:26

VSD vadovas: žvalgyba turi rimtų abejonių dėl „Avia Solutions Group“ patikimumo

įmonė reikalauja paviešinti su jais susijusią informaciją; atnaujinta 18.01