Verslas

2015.09.08 13:45

Paskirta jau 19 tūkst. „E-baudų“

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Elektroninė administracinių baudų mokėjimo sistema „E-bauda“ veikia jau antrą mėnesį. Veikiant bendrai baudų administravimo sistemai, užfiksuota 70 tūkst. pažeidimų, baudų paskirta už beveik 4 mln. eurų.

Elektroninė administracinių baudų mokėjimo sistema „E-bauda“ veikia jau antrą mėnesį. Veikiant bendrai baudų administravimo sistemai, užfiksuota 70 tūkst. pažeidimų, baudų paskirta už beveik 4 mln. eurų.

Iki šiol įvairių lietuviams skiriamų baudų administravimu užsiimdavo 87 skirtingos institucijos. Šį darbą perėmusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), skaičiuoja, kad vartotojams išsiųsta jau 19 tūkst. pranešimų apie paskirtas baudas.          

Didžioji dalis prasižengėlių toliau išlieka kelių eismo taisyklių nepaisantys vairuotojai, todėl anksčiau du trečdalius visų baudų skyrusi policija dabar sako visus resursus gali skirti tiesioginiam savo darbui. Tiesa, skiriamų baudų skaičius išlieka didelis. Nuo liepos 15 d. iki rugpjūčio 14 d. policija su kitomis institucijomis paskyrė beveik 44,5 tūkst. baudų už daugiau nei 3 milijonus eurų.

Pasak VMI atstovo, gyventojai, prisijungę prie elektroninės paslaugos „Mano VMI", baudas mokės paprasčiau, galės ir atidėti jų mokėjimą, svarbiausia tinkamai suvesti visus duomenis, nurodytus pranešime apie baudą. Internetu galima sumokėti už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, važiavimą be bilieto ir kitas administracines baudas.

„Jis gali labai patogiai susimokėti paskirtą baudą, gali apskųsti el. erdvėje, gali kreiptis dėl baudos sumokėjimo atidėjimo, išdėliojimo, arba baudos išskaitymo iš asmens turimos mokesčio permokos“,– funkcijas vardijo Vygantas Ivanauskas, VMI viršininko pavaduotojas.

„Jeigu mokėdamas nenurodo identifikavimo kodo, tada automatinis mechanizmas nesuveikia ir tenka VMI prisidėti rankiniu būdu, todėl norime atkreipti visų pažeidėjų dėmesį, kad mokėdami nurodytų registro objekto identifikavimo kodą – „roik“. Tokiu atveju procesas yra automatinis ir jis suveikia ir problemų nekyla“,– sakė Policijos departamento Policijos informacijos valdybos viršininkas Artūras Kavolis.

Valdininkai tikisi, kad toks mokėjimas padės lengviau surinkti baudas, nes pernai iš skirtų 113 mln. litų baudų surinkta kiek beveik 71 tūkstantis litų.

Piktybiškai nemokantiems baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus, ruošiami ribojimai - pažeidėjai greičiausiai negalės pasikeisti vairuotojo pažymėjimo ar registruoti naujo automobilio. Tam jau pritarė vyriausybė, tačiau tą patį dar turės padaryti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt