Verslas

2019.11.15 12:52

Vilnietė liko nustebusi – išsikvietė „Bolt“, o atvažiavo „Citybee“

„Citybee“ įmonės atstovai tikina, kad tai nelegalu
Jonas Deveikis, LRT.lt2019.11.15 12:52

Pavežėjų paslauga nusprendusi pasinaudoti vilnietė liko nustebinta. Vairuotojas jos atvažiavo paimti su „Citybee“ automobiliu. „Bolt“ tikina, kad pavežėjai gali naudotis ir „Citybee“ automobiliais, tačiau automobilius nuomojantys „Citybee“ teigia, kad taip daryti negalima.

Vilnietė Rita (vardas pakeistas, tikras vardas redakcijai žinomas – LRT.lt) ketvirtadienio rytą vykdama į darbą nusprendė pasinaudoti pavežėjo paslaugomis. Per „Bolt“ platformą išsikvietė automobilį.

Po kurio laiko prie jos privažiavo „Citybee“ automobilis.

„Langą atidaręs vaikinas pasiteiravo, ar čia aš užsisakiau kelionę. Išgirdęs teigiamą atsakymą paragino lipti į vidų. Buvau nustebusi. Dažnai naudojuosi pavežėjų paslaugomis, bet dar niekada neteko važiuoti su asmeniu, kuris paslaugas teikia nuomotu „Citybee“ automobiliu“, – stebisi vilnietė Rita.

Ji klausia, ar pavežėjai tikrai gali dirbti naudodami „Citybee“ automobilius, ir teigia, kad į tokią situaciją ji patenka pirmą kartą.

Tokių vairuotojų – vienetai

„Bolt“ rinkodaros ir operacijų specialistas Eimantas Balta teigia, kad pavežėjimo paslaugas galima teikti ir nuomotais automobiliais, tačiau įprastai vairuotojai juos nuomojasi iš automobilių nuomos parkų.

Tačiau yra ir tokių, kurie pavežėjimo paslaugas teikia naudodamiesi „Citybee“ automobiliais, išsinuomoję juos ilgesniam laikui.

Anot E. Baltos, tokių vairuotojų yra vos 0,09 proc., tai nėra labai populiarus būdas uždarbiauti.

„Jei vairuotojai ketina teikti paslaugas „Bolt“ su „Citybee“ nuomotais automobiliais, šie turi atitikti visus techninės priežiūros ir saugos reikalavimus. Jie nėra išskirtinai žymimi, paslaugą užsisakiusiam klientui, kaip ir įprastai, rodoma atvyksiančio automobilio ir vairuotojo informacija“, – komentuoja E. Balta.

Anot E. Baltos, tokių vairuotojų yra vos 0,09 proc., tai nėra labai populiarus būdas uždarbiauti.

„Citybee“ pateikia priešingą poziciją

Nors „Bolt“ atstovas teigia, kad naudotis „Citybee“ vairuotojams leidžiama, „Citybee“ pardavimų vadovas Nerijus Kubilius LRT.lt patikino, kad taip daryti negalima.

„Su „Citybee“ pavežėju dirbti negalima“, – trumpai komentuoja N. Kubilius.

Jis mini, kad anksčiau įmonė buvo sudariusi sutartį su „Bolt“, kada pavėžėjai galėjo naudotis „Citybee“ automobiliais, tačiau tokia praktika nebėra taikoma.

Vis dėlto vėliau su LRT.lt susisiekęs kitas įmonės darbuotojas patikslino, kad „Citybee“ nedraudžia naudotis jų automobiliais pavežėjams. Tačiau ateityje žada atsisakyti tokio bendradarbiavimo, nes paslauga nėra populiari.

Užsidirbti beveik neįmanoma

LRT.lt kalbintas pavežėjas Saulius tikina, kad, prieš pradėdamas dirbti „Bolt“, skaičiavo, galbūt jam apsimokėtų tai daryti su automobiliu, nuomotu iš „Citybee“, mat jo automobilis neatitiko techninių reikalavimų.

„Tačiau paskaičiavau, kad per dieną man pavyktų užsidirbti apie 10 eurų. Žinoma, jei klientai paliktų arbatpinigių, jeigu pavyktų gauti premijas – gali užsidirbti daugiau. Tačiau dėl premijų ir arbatpinigių niekada negali būti garantuotas“, – tikina Saulius.

Kitas „Bolt“ vairuotojas Darius teigia, kad dirbti su „Citybee“ automobiliu apsimoka tik vienu atveju, – jei „Bolt“ paskelbia papildomas premijas.

„Pavyzdžiui, būna tokių premijų, kada reikia per laiko intervalą atlikti tam tikrą užsakymų skaičių. Jį įvykdęs gali gauti 20–30 eurų. Jei pamatau tokias premijas, kartais dirbu su „Citybee“ automobiliu“, – tikina Darius.

Paklaustas, ar žmonės nenustemba, kada jiems reikia sėstis į „Citybee“ automobilį, jaunuolis teigia, kad reakcijų būna įvairių. Dažnai žmonės teiraujasi, ar tai tikrai pavežėjas, o jam tenka aiškinti, kad nėra joks sukčius ir viskas yra legalu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.