Naujienų srautas

Verslas2019.11.14 08:42

Sviesto kaina: gamintojai mažino, prekybininkai didino

Trečią šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, gamintojai atpigino sviestą, tiekiamą prekybininkams, tačiau statistinė sviesto kaina parduotuvėse didėjo, teigia ekspertai.

Pasak Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, analizuojamu laikotarpiu didmeninė sviesto kaina iš pieno perdirbimo įmonių be pridėtinės vertės mokesčio buvo 5,84 euro už kilogramą, arba 2,83 proc. mažesnė nei antrą ketvirtį.

Didmeninės sviesto kainos mažėjimui įtakos galėjo turėti dideli sviesto atsargų likučiai pieno perdirbimo įmonių sandėliuose ir sumažėjusios sviesto kainos pasaulinėje rinkoje.

Tuo tarpu vidutinė sviesto kaina parduotuvėse šių metų trečią ketvirtį, palyginti su antru, padidėjo 0,47 proc., iki 10,69 euro už kilogramą. Reali kaina gyventojams yra mažesnė, nes ekspertai pripažįsta neskaičiavę taikomų akcinių nuolaidų.

Centro ekspertų teigimu, įprastai sviesto kainos Lietuvoje atspindi Europos ir pasaulio tendencijas, tačiau pastaruoju metu sviesto kainos prekybos tinkluose Lietuvoje esą rodo priešingą tendenciją.

„Nors Europoje ir pasaulyje sviesto kainos tendencingai mažėja, Lietuvoje jos išlieka gana aukštos. Tai ypač pastebima mažmeninėje rinkoje, kurioje sviesto kainos yra net didesnės nei pernai, kai sviesto kainų pakilimas buvo pagrįstas dėl didžiulės pasaulinės sviesto paklausos ir iškilusių sviesto kainų pasaulyje“, – rašoma pranešime.

Pavyzdžiui, Lenkijoje ir Vokietijoje mažmeninės sviesto kainos mažėjo ketvirtą ketvirtį iš eilės.

Ekspertų teigimu, artimiausiu laikotarpiu pieno gaminių kainos Lietuvoje dėl situacijos pasaulinėse rinkose turėtų išlikti stabilios su nedidele mažėjimo tendencija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi