Verslas

2019.11.13 12:22

VMI papildė nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą

ELTA2019.11.13 12:22

Užbaigus duomenų ir informacinės sąsajos su Administracinių nusižengimų registru tvarkymo veiksmus bei patikrinus duomenų korektiškumą, papildytas minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų neatitinkančių mokesčių mokėtojų sąrašas, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„VMI reagavo į paaiškėjusius atvejus, kai pagal kitų institucijų pateiktą informaciją mokesčių mokėtojai buvo nepagrįstai įtraukti į patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų neatitinkančių mokesčių mokėtojų sąrašą ir ėmėsi papildomų veiksmų, siekiant užtikrinti, jog gaunami duomenys būtų reikiamo detalumo ir teisingi“, – pranešime cituojama VMI prie Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

VMI praneša, kad, jei įmonės vadovui kyla klausimų, dėl kokių priežasčių įmonė įtraukta į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, tokią informaciją jis gali sužinoti paskambinęs į Mokesčių informacijos centrą. Be to, nuo šiol VMI į nepatikimų Mokesčių mokėtojų sąrašą įtrauktus mokesčių mokėtojus apie tai informuos asmeniškai – elektroniniu laišku.

Duomenis apie mokesčių mokėtojų nusižengimus į registrą šiuo metu teikia daugiau kaip 90 institucijų.
Siekiant užtikrinti, kad duomenų mainai tarp institucijų vyktų sklandžiai, VMI išanalizavo duomenų tvarkymo bei perdavimo procesus ir numatė papildomus saugiklius. Pastarieji padės apsaugoti nuo nekorektiško mokesčių mokėtojo įtraukimo į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt