Verslas

2015.08.20 13:10

NIB finansuos magistralinio dujotiekio statybą Lietuvoje

ELTA2015.08.20 13:10

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ pasirašė sutartį dėl 32 milijonų eurų paskolos suteikimo Klaipėdos–Kuršėnų magistraliniam dujotiekiui tiesti.

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ pasirašė sutartį dėl 32 milijonų eurų paskolos suteikimo Klaipėdos–Kuršėnų magistraliniam dujotiekiui tiesti.

Paskola su 15 metų mokėjimo terminu suteikiama magistraliniam dujotiekiui tiesti iš suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdos uoste į Kuršėnų gyvenvietę.

Šiuo projektu siekiama diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius Baltijos šalių regione ir sukurti sąlygas, suteiksiančias galimybę visiškai išnaudoti SGD terminalo Klaipėdos uoste pajėgumus, tuo pat metu užtikrinant dujų tiekimo saugumą ir patikimumą, pažymima Šiaurės investicijų banko pranešime.

Dujotiekio ilgis – 110 km, o vamzdžių skersmuo 800 mm. Į dujotiekio projektą įeina devynių blokuojamųjų vožtuvų stočių, dviejų į liniją įterptų išmaniųjų patikros komponentų ir keturių katodinės apsaugos stočių įrengimas.

Magistralinį dujotiekį parengti eksploatuoti tikimasi iki 2015 metų pabaigos.

„NIB paskola „Amber Grid“ dujotiekio projektui padės diversifikuoti energijos tiekimo šaltinius Lietuvoje ir suteiks galimybę visiškai išnaudoti Klaipėdos SGD terminalo pajėgumą“, – teigia NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normannas.

Bendrovė „Amber Grid“ yra Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius. Bendrovė teikia gamtinių dujų tiekimo į elektrines, centrines katilines ir pramonės įmones paslaugas.

NIB yra tarptautinė finansinė institucija, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. Tarptautinės skolinimosi reitingų agentūros „Standard & Poor‘s“ ir „Moody‘s“ yra suteikusios NIB didžiausią įmanomą AAA / Aaa kredito reitingą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt