Verslas

2015.09.08 13:45

A. Cipras ragina Europos Parlamentą prisidėti prie šalies skolintojų ketverto

BNS 2015.09.08 13:45

Graikijos premjeras Alexis Cipras  trečiadienį paprašė Europos Parlamento (EP) prisidėti prie grupės kreditorių, prižiūrinčių neseniai patvirtintą Atėnų finansinio gelbėjimo planą.

Graikijos premjeras Alexis Cipras  trečiadienį paprašė Europos Parlamento (EP) prisidėti prie grupės kreditorių, prižiūrinčių neseniai patvirtintą Atėnų finansinio gelbėjimo planą.

Šis prašymas buvo pateiktas tuo metu, kai euro zonos finansų ministrai oficialiai patvirtino pirmąją išmoką iš naujo 86 mlrd. eurų finansinės pagalbos Graikijai paketo, kuri leis Atėnams ketvirtadienį sumokėti didelė skolą Europos centriniam bankui (ECB).

A. Cipras savo prašymą išdėstė laiške EP pirmininkui Martinui Schulzui.

„Prašau EP tiesioginio ir visiško įsitraukimo – tapus penktuoju veikėju vadinamojo kreditorių ketverto kontekste – reguliaraus vertinimo procese susijusiame su paskolos sutarties vykdymu“, – rašo jis.

Skolintojų ketvertą sudaro Europos Komisija, ECB, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir Europos stabilumo mechanizmas (ESM).

„Laikau politine būtinybe, kad vienintelė tiesioginį liaudies mandatą turinti Europos institucija veiktų kaip demokratinio atskaitingumo ir Europos ekonomikos politikos suderinamumo pagrindinis garantas“, – pridūrė A. Cipras.

Pasak premjero, toks vaidmuo yra dalis EP mandato, cituodamas šios institucijos taisykles, sakančias, kad Europos Parlamentas vykdo Europos Sąjungos narių ekonomikos ir biudžeto priežiūrą tais atvejais, kai šalys „patiria arba gali patirti didelių sunkumų, susijusių su jų finansiniu stabilumu“.

Vienas Graikijos vyriausybės šaltinis sakė, kad A. Cipras trečiadienį kalbėjosi su M. Schultzu ir kad EP pirmininkas „teigiamai pasveikino tą prašymą“, sakydamas, kad toks reikalavimas jau buvo suformuluotas kelių parlamento frakcijų.