Naujienų srautas

Verslas2019.11.11 22:23

Ūkininkai pradėjo masinę protesto akciją: prie kelių stato žalius kryžius

Lietuvos ūkininkai savo laukuose prie kelių stato žalius kryžius, taip protestuodami prieš numatomus didesnius mokesčius ir požiūrį visuomenėje į žemdirbius. Pasak žemdirbių organizacijų vadovų, jei į jų reikalavimus  nebus atsižvelgta, protestus tęs savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Žemės ūkio ministras sako: ministerija ir kai kurie Seimo komitetai už tai, kad mokestinė našta žemdirbiams nedidėtų tiek daug, kaip yra numačiusi Vyriausybė kitų metų biudžete. Galutinį sprendimą priims Seimas.

Siekia atkreipti dėmesį

Du žalius kryžius Rietavo ir Plungės apylinkėse pastačiusi ūkininkė sako norinti atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį, kad dabar sunku ūkininkams, ypač laikantiems gyvulius.

„Atsiranda vis nauji mokesčiai. Pienas, mėsa – kainos jų nekyla ir mes nežinome, iš ko mokėsime tuos mokesčiu“, – tvirtina ūkininkė Ingrida Jundulaitė.

„Bandas vos išlaikysime iki pavasario, dar reikės pašarus pirkti, dar už žemę primokėti. Kainos pieno labai jau žemos. Jei paimame Europos Sąjungos mastu, mes visą laiką velkamės uodegoje su kainomis. Nėra iš kur paimti – arba likviduotis, arba protestuoti“, – aiškina Ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys.

Išlaidos ūkininkams dar didės, jei nuo 56 iki 81 euro už toną dyzelino kils akcizas, jis brangs, didės mokesčiai už žemę, teks daugiau mokėti gyventojų pajamų mokesčio ir „Sodrai“. Taip numatyta Vyriausybės parengtame kitų metų biudžeto projekte pateiktame Seimui.

„Mūsų reikalavimai, kad tie visi siūlymai būtų „nuimti“. Jei nebus atsižvelgta, daug smulkių ir vidutinių ūkių išnyks iš registro. Jei neatsižvelgs, bus antras akcijos etapas – po 30–50 traktorių važiuos per rajonus“, – tikina ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Protestai gali užsitęsti

„Nemalonu, kai protesto akcija vyksta prieš tave. Turi jie teisę. Mes, ministerija, derėsimės su žemdirbiais, kad tokių įvykių nebūtų“, – sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Per kelias akcijos dienas ūkininkai pastatė apie 100 žalių kryžių, protesto akcija tęsis, esą tokių kryžių turi būti tūkstančiai, kad valdžia ir visuomenė atkreiptų dėmesį.

Žemės ūkio ministerija ir kai kurie Seimo komitetai, pasak ministro, yra už tai, kad mokestinė našta žemdirbiams nedidėtų tiek daug, kaip numačiusi Vyriausybė. Tačiau tai galutinai spręs Seimas. Žemdirbių organizacijų vadovų teigimu, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta, tęs protestus savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 19.40 min.:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi