Verslas

2015.08.20 12:57

Graikiją pasiekė parama, pradėtos mokėti skolos

Ketvirtadienį Graikiją pasiekė pirmosios lėšos iš finansinės paramos programos. Didžioji dalis pinigų skirta šalies bankams, kita – įsiskolinimams padengti.

Ketvirtadienį Graikiją pasiekė pirmosios lėšos iš finansinės paramos programos. Didžioji dalis pinigų skirta šalies bankams, kita – įsiskolinimams padengti.

„Po Prancūzijos ir Vokietijos parlamentų patvirtinimų, ketvirtadienį Graikiją pasieks 23 milijardų eurų. Iš jų – 20 milijardų bus skirta bankams gelbėti, o 3 milijardai – grąžinti skolą Europos centriniam bankui (ECB). Kita paramos dalis bus pervesta rugsėjo mėnesį, jei Graikija laikysis savo įsipareigojimų“, – ankstų ketvirtadienio rytą padėtį LRT RADIJUI specialiai iš Atėnų nušvietė Jurgita Montvydaitė.

Naujienų agentūra AFP pranešė, kad skola ECB jau yra grąžinta. 

Dar trečiadienį Graikijos paramą patvirtino daugelis euro zonos valstybių parlamentų, pavyzdžiui, Vokietijos Bundestagas, bei, kiek anksčiau, regiono finansų ministrai, todėl šalis galės pradėti grąžinti susidariusias skolas ir gaivinti savo ekonomiką. Viso trečiojo finansinės paramos paketo vertė gali pasiekti iki 86 mlrd. eurų.

„Šis susitarimas suteikia galimybių Graikijos ekonomikai ir tampa tvaraus augimo pagrindu“, – sakė Nyderlandų finansų ministras ir euro grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas.

Atsižvelgdamas į pastarąją paramos programą, ministras įsitikinęs, kad „Graikija sugebės stabilizuoti savo skolą iki 2030 metų“.

Trečiadienį balsavę Vokietijos politikai savo balsų dauguma finansinės paramos Graikijai projektą palaikė, nors šalies kanclerės Angelos Merkel vadovaujamoje konservatorių partijoje ir kilo pasipriešinimas. Iš viso 454 parlamentarai balsavo už 86 mlrd. eurų vertės paramos paketą – šis laikomas jau trečiąja pagalba Graikijai per pastaruosius penkerius metus. Prieš pasisakė 113 parlamentarų, susilaikė – 18.