Verslas

2015.08.19 16:56

N. Numavičius paaiškina, dėl ko savo pinigus iškėlė į užsienį

15min.lt2015.08.19 16:56

Turtingiausias Lietuvos žmogus Nerijus Numavičius tęsia vadinamąją „Baltosios knygos“ kampaniją. Trečiadienį „VP grupės“ atvėrimui sukurtame portale vpatvirai. lt pateikta naujos informacijos apie N. Numavičiaus sprendimus savo imperiją valdyti per užsienio valstybėse registruotas įmones.

Turtingiausias Lietuvos žmogus Nerijus Numavičius tęsia vadinamąją „Baltosios knygos“ kampaniją. Trečiadienį „VP grupės“ atvėrimui sukurtame portale vpatvirai. lt pateikta naujos informacijos apie N. Numavičiaus sprendimus savo imperiją valdyti per užsienio valstybėse registruotas įmones.

Papildytoje „Baltojoje knygoje“ užsimenama, jog sprendimus iškelti didelį kapitalą į užsienyje registruotas įmones nulėmė ne tik verslo faktoriai, bet ir „finansinis saugumas“ N. Numavičiui ir jo šeimai.

„Toks turto perkėlimas buvo vykdomas įvertinus verslo rizikas ir pasirinktas toks sprendimas, kuris leidžia užtikrinti verslo tęstinumą bei N. Numavičiaus šeimos finansinį saugumą“, - rašoma „Baltojoje knygoje“.

Sykiu „VP grupė“ pabrėžia, kad Lietuvoje veikiančių verslų valdymą į užsienį iškėlęs N. Numavičius mokesčių neišvengia.

„Apie N. Numavičiaus asmeninio verslo valdymo pertvarką iš anksto buvo informuota Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Inspekcija pateikė išaiškinimą, jog net ir perleidus asmeninį turtą minėtiems fondams, N. Numavičius išliko mokesčių mokėtoju Lietuvoje. Todėl net ir iš fondų valdomo turto gavęs dividendus ar bet kokias kitas pajamas, jas privalėtų deklaruoti ir sumokėti visus mokesčius. Šio VMI išaiškinimo N. Numavičius nuosekliai ir laikosi“, - teigiama „Baltojoje knygoje“.

Kartu pateikiama ir išsami informacija apie įvairiuose pasaulio kampeliuose veikiančius N. Numavičiaus verslus. Naujausia įmonė pasižymi ir tikrai dideliu geografiniu atstumu nuo Lietuvos – ji registruota Bermuduose.

„Prieš kelerius metus įvyko N. Numavičiaus asmeninio turto valdymo pertvarka: Kiurasao saloje, buvusioje Olandijos kolonijoje, buvo įsteigtas finansinis holdingas Stichting Trivialis B. V. bei patikos fondai – trastai. Netrukus Olandijoje įkurtas dar vienas holdingas – „Metodika B. V. “, į kurį buvo perkeltos trijų, N. Numavičiaus 100% priklausiusių, įmonių „Patra Holdings“, UAB, „Wellas“, UAB ir „Maistprekyba“, UAB akcijos. Per šias įmones p. Numavičius netiesiogiai valdo didelę dalį UAB „Vilniaus prekyba“ ir UAB „NDX energija“.

2015 m. Bermuduose buvo įsteigta N. Numavičiaus bendrovė One Family Trust Company ir dar vieni patikos fondai. Čia buvo perkeltos N. Numavičiaus turėtos akcijos susijusių su UAB „Vilniaus prekyba“ įmonių: „Agile Finance S. A. “ (Liuksemburgas) (58,89%), „Equipark Limited“ (Kipras) (66,12%) bei „Franpark Limited“ (Kipras) (66,12%)“, - skelbiama „Baltojoje knygoje“.

Joje taip pat paaiškinama, ką veikia užsienyje registruotos struktūros.

„Agile Finance S. A. “ valdo mažmeninės prekybos tinklą „Supersol“ Ispanijoje, „Equipar Limited“ ir „Franpark Limited“ valdo kitą turtą, pavyzdžiui, iš vadinamojo „VP dešimtuko“ supirktas smulkiųjų akcininkų akcijas. N. Numavičius yra ir pagrindinis naudos gavėjas Kipro įmonėje Miglione Investments Limited, per dukterines įmones valdančioje maisto prekių parduotuvių tinklą „SANO“ Lenkijoje. Vieną pagrindinių N. Numavičiaus holdingų „Metodika B. V. “ valdo Nyderlandų holdingas „Stichting Trivialis B. V. “ kartu su Kiurasao patikos fondais. „Stichting Trivialis B. V. “ priklauso A klasės akcijos, suteikiančios valdymo teises, o Kiurasao patikos fondams priklauso B klasės akcijos, suteikiančios teisę gauti dividendus“, - rašoma dokumente.

Egzotiškas šalis N. Numavičius esą pasirinko dėl įstatyminės bazės.

„Galimybės Lietuvoje steigti trastus nėra – to nenumato mūsų šalies įstatymai. Trastai apskritai yra anglosaksiškos teisės produktas, ES juos galima sutikti nebent Kipre, Maltoje, bet net ir šios šalys dar nėra pasiekusios tokio įstatymų leidybos, teisinės praktikos lygio, kaip, pavyzdžiui, Bermudai. Čia savo bendroves ar trastus yra įsteigę tokie investuotojai kaip Warrenas Buffetas, Billas Gatesas ir kiti“, - rašoma „Baltojoje knygoje“.

Primename, jog „Baltosios knygos“ kampanija pradėta po to, kai smulkusis „VP grupės“ akcininkas Mindaugas Marcinkevičius pažėrė kaltinimų grupei dėl galimo mokesčių slėpimo ir kitos nesąžiningos veiklos. M. Marcinkevičių N. Numavičiaus atstovai ketina paduoti į teismą, o pats ilgametis N. Numavičiaus partneris teigia besidžiaugiantis, kad didžiausia Lietuvos verslo grupė pradėjo eiti skaidrumo keliu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt