Naujienų srautas

Verslas2019.11.08 10:29

Mažiau nei pusė parlamentarų vėlų vakarą ėmėsi bankų mokesčio, Šimonytė žada kreiptis į etikos sargus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.08 10:29

Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė prašys nepriklausomos ekspertizės dėl bankų apmokestinimo, automobilių taršos ir kitų valdančiųjų iniciatyva pradėtų svarstyti projektų.

Seimas ketvirtadienį ėmėsi svarstyti siūlymą nuo kitų metų apmokestinti didesnį kaip 300-ų milijonų eurų vertės komercinių bankų, kredito unijų bei kitų paskolų bendrovių turtą.

Pasak I. Šimonytės, ketinama aiškintis ar nebuvo pažeista šių įstatymų pateikimo procedūra.

„Man kelia labai didelių abejonių, kaip tai atitinka įstatymą, kuriame kalbama, kad mokesčių įstatymai gali būti teikiami kartu su biudžetu, tą turbūt vertėtų pasiaiškinti. Kitas dalykas, kad valdančioji dauguma ėmė be galo keistai interpretuoti Seimo statutą.

Ketvirtadienį vakariniame posėdyje ne tik įkėlė tai, kas buvo nebaigta, kaip bankų mokesčio atveju, bet ir įkėlė kitus projektus, tokius kaip turto, automobilių taršos, NT mokesčius, kurie buvo atidėti. Prašysime, kad jei jau yra tokia beprotiška skuba, būtų atlikta ir nepriklausoma šių projektų ekspertizė. Manau, kad ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija taip pat turės čia ką pasvarstyti“, – LRT RADIJUI teigia Seimo Audito komiteto I. Šimonytė.

Ketvirtadienio vėlų vakarą už tai, kad Seimas svarstytų projektą dėl bankų apmokestinimo, balsavo 41 Seimo narys, prieš keturi, susilaikė penki parlamentarai. Iš viso buvo užsiregistravę 52 Seimo nariai.

Toliau pataisas Seimas svarstys lapkričio 21 dieną. Iki to laiko išvadą dėl mokesčio turės pateikti Vyriausybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi