Verslas

2019.11.07 12:34

Klaipėdos įmonė pasiūlė nemokai utilizuoti po Alytaus gaisro užterštą pieną

LRT.lt 2019.11.07 12:34

„Fortum Klaipėda“ priėmė sprendimą nemokamai utilizuoti po Alytaus gaisro užterštą pieną ir taip prisidėti prie nelaimės padarinių likvidavimo. Planuojama, kad pirmoji šio pieno partija apie 13 tonų jėgainę pasieks jau šį penktadienį.

Vėliau pienas bus vežamas kas antrą arba kas ketvirtą dieną tol kol bus utilizuotas visas kiekis. Šiuo metu skaičiuojama, kad bendras utilizuotino pieno kiekis bus apie 150 tonų.

Pasak bendrovės valdybos pirmininko Vitalijaus Žutos , nors krovinys ir nestandartinis, tačiau jėgainė turi leidimą tokiai veiklai vykdyti. „Fortum Klaipėda“ nepavojingas komunalines ir pramonines atliekas degina kasdien, o jėgainės turimas leidimas pagal kodą 020203 leidžia deginti ir pramonines netinkamas vartoti ar perdirbti medžiagas. Prisidedame prie šios nelaimės padarinių likvidavimo, o klaipėdiečius galiu nuraminti, kad dėl šio proceso jie nepatirs jokių nepatogumų: mūsų jėgainė turi vieną moderniausių pasaulyje dūmų valymo sistemų, kuri užtikrina, kad visos atliekos yra sudeginamos efektyviai ir švariai“,- teigė Vitalijus Žuta.

UAB „Fortum Klaipėda“ degina nekenksmingas komunalines ir pramonines atliekas bei iš jų gamina elektrą ir šilumą. Per metus įmonė sudegina apie 250 tūkstančių tonų atliekų arba vidutiniškai po 685 tonas per dieną, taigi utilizuotinas pienas sudarys itin mažą dalį visame atliekų kiekyje. Alytaus rajono savivaldybės administracijos užsakymu krovinį pristatys Kęstučio Urbanavičiaus individuali įmonė (www.vakumas.lt) vakuuminėmis mašinomis. Pienas į bendrą atliekų kaupą bus pilamas uždarame atliekų bunkeryje, todėl į aplinką nepateks nei sudeginimui atgabentos atliekos, nei kvapai.