Naujienų srautas

Verslas2019.11.06 11:22

Į Lenkiją veiklą perkelia apie 60 transporto kompanijų iš Lietuvos: priežastis – Vyriausybės siūlomi planai

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.11.06 11:22

Įmonės „Savesta Consulting“ atstovai Vytautas Turekas ir Ignas Volbikas Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad jų įmonė dėl Vyriausybės siūlomų pakeitimų į Lenkiją jau yra perkėlusi apie 60 transporto kompanijų iš Lietuvos.

„Pagrindiniai faktoriai, kurie lemia Lenkiją – įsisteigimo Lenkijoje sąnaudos, lyginant su Vokietija ar Olandija, yra ženkliai mažesnės. Kai įmonė įsisteigia, visiškai nauja įmonė turi šansus gauti finansavimą iš pat pradžių. (...) Taip pat Lenkijoje didelė ir konkurencinga draudimo rinka“, – teigė V. Turekas.

„Mūsų įmonė šiai dienai perkėlė apie 60 transporto įmonių. Mes labiau akcentuojame tai kaip verslo plėtrą, visi turi skirtingą strategiją, jie neperkelia visų transporto priemonių iškart“, – pridūrė I. Volbikas.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė Ieva Valeškaitė teigė, kad tai, kas dabar vyksta, yra mokestinių siūlymų taikymas į tam tikrus sektorius Lietuvoje.

„Kriterijai, kurie yra pasirinkti, irgi labai įdomūs. Prekybos centrai tapo diskusijų objektu dėl didelių savo apyvartų. Bankai, primityviai įsivaizduojama, sėdi ant kažkokio pinigų kapšo ir tiesiog iš ten galima juos paimti. Logistikos sektorius tapo auka, nes Lietuvoje jis pakankamai neblogai veikia, yra konkurencingas europiniame kontekste, veikia pelningai. Iš esmės yra rengiami tokie sektoriniai įstatymų projektai, nutaikyti į tam tikras šakas ir ūkines veiklas“, – sakė I. Valeškaitė.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis atkreipė dėmesį, kad transporto įmonės per metus gali sumokėti apie milijoną eurų įvairių mokesčių.

„Vienas sunkvežimis per metus sumoka apie 8 tūkst. eurų įvairiausių mokesčių į valstybės ir „Sodros“ biudžetą. Transporto įmonė, kuri turi 130 sunkvežimių, sumoka apie milijoną eurų įvairiausių mokesčių“, – teigė T. Garuolis.
Kaip ELTA jau rašė, šiuo metu Vyriausybė planuoja nuo kitų metų padidinti MMA nuo 555 iki 607 eurų, o galiojantį 1,3 koeficientą, kuris taikomas apskaičiuojant darbo užmokesčio ribą, nuo kurios darbuotojui gali būti neapmokestinama dienpinigių suma, didinti iki 1,65

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi