Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

VMI rugsėjį pradės tarptautinį tyrimą dėl VP

Prasidėjus viešam karui tarp „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkų, didesnį dėmesį įmonės grupėms skirs Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Prasidėjus viešam karui tarp „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkų, didesnį dėmesį įmonės grupėms skirs Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Kaip portalui DELFI teigė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius, Lietuvos mokesčių administratoriaus specialistai savo pajėgas jungs su latviais ir estais.

Antradienį, rugpjūčio 18 d., „Vilniaus prekybos“ iniciatyva Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovybė susitiko su bendrovės direktore Raimonda Kižiene.

„Mes tikimės, kad bus išgirsta mūsų pozicija, pažadas mokėti mokesčius, kaip tai darėme iki šiol. Norime paneigti kaltinimus, kurie iškilo viešojoje erdvėje. „Vilniaus prekybos“ kontroliuojamos įmonės yra gerai žinomi prekės ženklai. Esame vienas didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje. Manome, kad būtina ginti savo reputaciją. Matyt, kai pasibaigs konfliktas, galėsime vertinti, kokie yra nuostoliai. Be to, padaryta žala reputacijai. Dėl to taip pat kreipsimės į teismą“, – tikina „Vilniaus prekybos“ generalinė direktorė Raimonda Kižienė.

P. Narkevičius teigė, kad susitikimo metu Seimo nariams buvo pristatyta „Vilniaus prekybos“ pozicija dėl įmonių grupei mestų kaltinimų apie galimai nesumokėtus mokesčius.

„Buvo užduota jiems keletas klausimų apie lengvatinius dalykus. Toliau buvo pasišypsota iš mano pusės, kada jie pradėjo taisyti reputaciją keldami žmonėms atlyginimus“, – kaip praėjo susitikimas, pasakojo parlamentaras.

P. Narkevičius prisipažino „Vilniaus prekybos“ klausimu praėjusią savaitę bendravęs su VMI vadovu Dainoru Bradausku.

„Man tiesiog patikino, kad bus patikrinta ta grupė, kuri yra didelė mokesčių mokėtojų verslo grupė. Bus pastiprinta komanda, kuri tikrins atidžiau ir tarptautiniu mastu“, – sakė jis.

Komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas teigė, kad rugsėjį bus atliekamas naujas įmonių grupės patikrinimas.

„Bus sudaryta jungtinė grupė Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokesčių inspekcijos. Atliks išsamų patikrinimą ir matysis“, – DELFI sakė parlamentaras.

Kaip jau buvo skelbta, „Vilniaus prekybos“ grupės iniciatyva susitikti su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto atstovais yra viena iš „Vilniaus prekybos“ atsivėrimo visuomenei kampanijos dalis. Kampanija siekiama atsakyti į visus viešumoje kylančius klausimus dėl įmonių grupės skaidrumo.

DELFI primena, kad į viešumą anksčiau tylos siena atsiribojusios „Vilniaus prekybos“ grupės veiklos detalės pradėjo kilti po to, kad smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius išėjo į viešą kovą dėl norimo pasitraukimo iš VP grupės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi