Verslas

2019.11.06 08:08

Po gaisro Alytuje – problema, kur dėti naudotas padangas

Ribojamas naudotų padangų priėmimas Alytaus regiono stambiagabaričių atliekų aikštelėse. Regionų atliekų tvarkymo centrų asociacijos vadovas sako, kad naudotų padangų priėmimas sustojo visuose regionuose po gaisro Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje. Tikrinamos dar šešiose įmonėse, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako svarstysiantis stabdyti ar apriboti įmonės „Ekologistika“ veiklą. Prokuratūros teigimu, tai turi spręsti ministerija.

Šioje Alytaus stambiagabaričių atliekų aikštelėje vienu metu leidžiama laikyti 12 tonų naudotų padangų. Šiandien jos iš gyventojų jau nepriimamos. Nes jų išvežti nėra kur. Iš 19 aikštelių septyniose savivaldybėse per metus daugiausiai apie 800 tonų surinkdavo „Ekologistikos“ įmonė, kurioje kilo gaisras.

„Ieškom tvarkytojų, ieškom visais kanalais, galvojam ir apie eksportą, kol kas iš niekur atsakymų neturime. Dabar situacija yra sudėtinga, nes sugriežtino reikalavimus tvarkančioms įmonėms, tiek aplinkosauginius ir priešgaisrinius reikalavimus, matyt, dėl atsargumo tas tvarkymas tiesiog sustojo“, – sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Linas Brazauskas.

Pasak regionų atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidento Algirdo Reipo, tokia padėtis beveik visuose regionuose. Nes po gaisro Alytuje aplinkosaugininkai ir ugniagesiai griežtina reikalavimus ir tikrina visas įmones – tokių šalyje septynios.

„Kažkokių alternatyvių atliekų tvarkymo šaltinių kaip ir nėra. Šita situacija yra tokia kritinė, visiems reikia keistis padangas, mes negalim priimti, nes viršijam kiekius, kurie mums yra leisti. Servisai, pamatę, kad nėra toliau jokių tvarkymo galimybių, tiesiog gyventojams liepa vežti jas į aikštelę. Šiandien nė viena įmonė padangų nenori“, – teigia A. Reipas.

Servisų vadovai sako, kad kol kas su naudotų padangų išvežimo problemomis jie nesusidūrė.

„Kadangi dirbame su padangų importuotojų organizacija, tos problemos buvo sprendžiamos. Nesam didelių kiekių turėtojai, septynetą tonų turime, tai turime sunkvežimio ribose. Esame užsakę vežėjus“, – aiškina „Melgos“ Alytuje direktorius Egidijus Navickas.

Seimui siūloma įtvirtinti reikalavimą, numatantį civilinės atsakomybės draudimą visas atliekas tvarkančioms įmonėms. Svarstoma numatyti galimybę už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus stabdyti įmonių veiklą. Aplinkos ministras yra sakęs, kad įmonės „Torgita“ Zarasuose, kur sukaupta tūkstančiai padangų, veikla gali būti sustabdyta dėl aplinkosaugos pažeidimų, dabar spręs ir dėl degusios Alytaus „Ekologistikos“ veiklos apribojimo ar uždraudimo.

Prokurorai sako, kad tai turi spręsti aplinkosaugininkai.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 22.47 min.:

Panorama. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis: buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta