Verslas

2019.11.05 18:59

Macronas: prekybos kare nėra laimėtojų

Lina Linkevičiūtė, ELTA2019.11.05 18:59

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį Šanchajaus prekybos parodos atidaryme pasakė kalbą, kuria ryžtingai gynė laisvąją prekybą.

E. Macronas pabrėžė poreikį kalbėti apie globalizacijos sukeliamus disbalansus, kurie vis dažniau pasireiškia didėjančiais turtiniais skirtumais ir skaitmeninimo iššūkiais. Jis sakė, kad tokie disbalansai sukelia baimę ir pasaulį verčia imtis savisaugos veiksmų.

Prezidentas sakė, kad Prancūzija netiki „vienašališkumu, muitais ir taisyklių nepaisymu“ ir siekia dirbti su kitomis šalimis, jog būtų „pakeista prekybos tvarka, kuri atspindėtų pasaulio tikrovę“.
„Prekybos kare nėra laimėtojų“, – pabrėžė E. Macronas.

„Didelių šalių prekybos įtampa jau pakenkė pasaulio ekonomikai, žalą galima jausti visame pasaulyje, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas. – Tikimės, kad galime sudaryti sandorį įtampos mažinimui, paisydami visų šalių interesų, pradedant nuo ES“.

E. Macronas šiuo metu su verslo delegacija lankosi Šanchajuje, norėdami Pekinui parodyti, kad europiečiai yra vieningi derybose su Kinija.

E. Macronas sakė, kad Prancūzija iš Kinijos norėtų sulaukti daugiau atvirumo jų ekonomikoje, ypač žemės ūkio sektoriuje.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pakartojo ankstesnius savo pažadus, kad „Kinija pasauliui dar plačiau atvers duris“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.