Naujienų srautas

Verslas2019.11.04 19:20

JAE pranešė apie naujų naftos ir dujų telkinių atradimą

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) pirmadienį paskelbė apie didelių naftos ir dujų telkinių atradimą bei naują kainodaros mechanizmą, kuris bus taikomas šalies Murban telkinyje išgaunamai naftai.

Didžiausia JAE energetikos sprendimų priėmimo institucija Aukščiausioji naftos taryba (SPC) teigė, kad atrasta 7 mlrd. barelių žalios naftos ir 58 trln. kubinių metrų gamtinių dujų.

Abu Dabio naftos bendrovė „Abu Dhabi National Oil Co“ (ADNOC) pranešime teigė, kad po šių atradimų JAE žalios naftos rezervai paaugo iki 105 mlrd. barelių, o gamtinių dujų rezervai paaugo iki 7,7 mlrd. kubinių metrų.
Negana to, JAE dar atrado beveik 160 trln. kubinių metrų netradicinių dujų.

„Mes džiaugiamės, kad JAE šiuo metu užima nebe 7-ąją, o 6-ąją vietą pagal naftos ir gamtinių dujų rezervų dydį“, – sakė ADNOC vadovas Sultamas al-Jaberas.

Šalia šių naujienų apie paaugusius JAE rezervus, SPC bendrovei ADNOC suteikė galimybę Murban telkinyje išgaunamą naftą pardavinėti tarptautiniu mastu pripažintoje biržoje. Taip bus stiprinama JAE energijos tiekėjos pozicija sparčiai augančiose Azijos rinkose.

„Ši iniciatyva leis mūsų klientams ir kitiems rinkos dalyviams geriau taikyti kainas bei patogiau valdyti ir pardavinėti naftą iš Murban telkinio“, kuriame išgaunama 1,7 mln. naftos barelių per dieną, sakė S. al-Jaberas.

Praeitais metais ADNOC jau egzistuojantiems ir naujiems naftos telkiniams suteikė koncesijos teises bei skyrė 132 mlrd. dolerių investicijų į naftos sektorių per ateinančius penkis metus.

ADNOC taip pat ketina paskatinti naftos gavybos pajėgumą iki 4 mln. barelių per dieną 2020-aisiais, o už dešimtmečio – iki 5 mln. barelių per dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi