Verslas

2019.11.04 17:19

Estijos „Elenger“ tapo Klaipėdos SGD terminalo naudotoja

LRT.lt 2019.11.04 17:19

Klaipėdos SGD terminalo naudotojų ratą papildė penktasis jo naudotojas – Estijos energetikos bendrovė „Elenger“. Planuojama, kad pirmasis „Elenger“ užsakytas SGD krovinys Klaipėdą pasieks antroje lapkričio pusėje, rašoma „Klaipėdos naftos“ puslapyje.

Šiemet tai jau trečias naujas SGD terminalo naudotojas. Birželio pradžioje sutartis dėl Klaipėdos SGD terminalo paslaugų teikimo buvo pasirašyta su Lietuvos energinių resursų prekybos bendrove UAB „Imlitex“, rugpjūtį – su Estijos energetikos bendrovė „Eesti Energia“. Iki tol Klaipėdos SGD terminalu naudojosi UAB „Ignitis“ (iki 2019 m. rugsėjo 9 d. – UAB „Lietuvos energijos tiekimas“) bei AB „Achema“.

„Elenger“, Estijoje žinoma kaip „Eesti Gaas“, yra viena didžiausių ir gausiausią patirtį sukaupusių privačių energetikos bendrovių grupių visame Baltijos regione, kurios veikla skaičiuojama nuo 1865 metų. Pagrindinė „Elenger“ veikla ir komptenencijos sutelktos gamtinių dujų tiekime klientams per vamzdynus, taip pat vykdoma suslėgtų ir suskystintų gamtinių dujų veiklos. „Elenger“ taip pat prekiauja elektra, užsiima saulės energija ir biometanu, kuria įvairius energetikos sprendimus savo klientams. „Elenger“ buria per 50 tūkst. klientų, bendrovėje dirba 240 žmonių. Įmonė veikia Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.