Verslas

2019.11.04 17:11

Į Klaipėdą plaukia didelis „Equinor“ SGD krovinys

BNS2019.11.04 17:11

Į Klaipėdą antradienį turėtų atplaukti naujas didelis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Norvegijos.

„Planuojama, kad lapkričio 5 dieną atvyks dujovežis „Arctic Voyager“, kuris atgabens apie 138 tūkst. kub. metrų SGD“, – BNS komentavo Klaipėdos SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“.

Įmonė nedetalizuoja, kam ir iš kur keliauja dujos.

Portalų marinetraffic.com ir vesselfinder.com duomenimis, „Arctic Voyager“ atplaukė iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra „Equinor“ SGD gamykla, ir šiuo metu stovi netoli Lietuvos krantų.

Spalį prasidėjusiais naujais dujų metais tai bus jau trečias didelis SGD krovinys terminale (visi jie – iš Norvegijos), pirmasis jų buvo skirtas žaliavų prekybos grupės „Imlitex Holdings“ bendrovei „Imlitex“, tai ji yra patvirtinusi BNS.

Spalį-lapkritį taip pat atplaukė penki nedideli (iki 9,5 tūkst. kub. metrų) kroviniai iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos dujų kompanijos „Novatek“ SGD gamykla. Pastarąjį tokį krovinį praėjusį šeštadienį atgabeno laivas „Coral Favia“.

Klaipėdos SGD terminalu toliau naudosis Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, taip pat elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“ (buvęs „Lietuvos energijos tiekimas“). Nė viena iš šių Lietuvos bendrovių neįvardija savo tiekėjų. Praėjusiais dujų metais terminalu naudojosi ir ketvirta bendrovė – Estijos valstybinis energetikos koncernas „Eesti Energia“.

Populiariausi