Verslas

2015.08.18 11:27

Paskelbė, kokios specialybės absolventų daugiausia darbo biržoje

BNS 2015.08.18 11:27

Jau antrus metus iš eilės, kaip rodo Lietuvos darbo biržos duomenys, tarp darbo ieškančių absolventų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, daugiausia yra teisininkų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Jau antrus metus iš eilės, kaip rodo Lietuvos darbo biržos duomenys, tarp darbo ieškančių absolventų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, daugiausia yra teisininkų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Šiemet sausio-liepos mėnesiais biržoje užregistruota 214, pernai – 237 ką tik diplomus gavę teisininkai. Darbo pasiūlymų jiems skaičius nedidelis.

Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacijos prezidentas Vilius Nikitinas tvirtino, kad aukštosios mokyklos parengia per daug teisininkų, o ir jų žinios esą vien teorinės, tad darbdaviui ką tik studijas baigę teisės specialistai nėra patrauklūs. Pašnekovo nuomone, bakalauro studijas pasirinkę teisininkai turėtų per 4 metus įgyti teorinių žinių, o dar 2 metus „kaip visame normaliame pasaulyje“ semtis patirties teisininkų kontorose.

Darbo biržos duomenimis, rugpjūčio pradžioje tarp teisės programas baigusių studentų daugiausia registruota absolventų iš Mykolo Romerio universiteto (70) ir Vytauto Didžiojo universiteto (30).

Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė Darbo biržos pateiktą statistiką aiškino veikiau teisininkų gudrumu, o ne menkomis galimybėmis įsidarbinti.

„Neatmestina galimybė, kad teisės absolventai išmano teisę ir žino, kad jie, kol nesusiras darbo, gali kreiptis į Darbo biržą, ir tai daro labai skubiai. Gali būti ir taip, kad vasaros metu jie darbo nelabai nori – juk jaunam žmogui reikia ir pailsėti. Tad tikrai nereikėtų atmesti galimybės, kad šie absolventai nusprendė porą mėnesių „pastovėti“ Darbo biržoje ir gauti finansinę naudą, o paskui sugrįžti į darbo rinką“, – svarstė pašnekovas.

Jo žiniomis, universitetuose teisę baigusiųjų įsidarbinimo lygis yra labai aukštas ir, ko gero, vienas aukščiausių iš visų socialinius mokslus baigusių absolventų. Tad problemos dėl neva perpildytos teisininkų rinkos I. Vėgėlė nemato.