Verslas

2019.11.01 18:57

Naujo oro uosto vieta jau kelia aistras: Kaišiadorių rajono ūkininkai baiminasi netekti žemių

oro uostui numatė 12 tūkst. hektarų
Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.01 18:57

Susisiekimo ministerijai dar nenusprendus, kur ir kada bus statomas naujas oro uostas, Kaišiadorių rajono savivaldybė siūlo jam vietą. Naujai parengtame bendrajame plane naujiems oro vartams numatoma 12 tūkst. hektarų.

Tokie rajono valdžios sumanymai piktina rajono ūkininkus, kurie sako, kad oro uostui numatytos derlingiausios rajono žemės, o milijonai į ūkius investuotų eurų ir jų darbas nueis perniek. Kaišiadorių meras ramina, kad ūkininkai dirbs kaip dirbę.

Kaišiadorių rajono ūkininkai kraipo galvas ir sako tik visai neseniai sužinoję, kad jų žemėse, vietoje grūdų saugyklų ar tvartų, galėtų būti oro uosto kilimo ir tūpimo takai.

„Mūsų žemių dalį paims ir mums nelieka perspektyvos toliau nei augti, nei plėstis, nei kažką daryti. Labai gaila, kad mūsų paskirti, sakykime, 20 ar 25 metai žemės ūkiui dabar eina veltui“, – teigia rajono ūkininkas Vaidas Mitkus.

Ūkininkai skaičiuoja milijonines investicijas į techniką ir piktinasi, kad oro uostui rajono valdžia numatė derlingiausias žemes.

„Mes tiesiog renkamės vakarais, kalbamės, ką mes toliau darom, rašysime peticijas, kažką darysime, kad valdžia tiesiog atsakytų mums, kokia mūsų ateitis laukia“, – pasakojo ūkininkas Saulius Drulia.

Rengiamame Kaišiadorių rajono bendrajame plane numatyta, kad oro uostas galėtų būti 12 tūkstančių hektarų plote - per kelis kaimus ir gyvenvietes driektųsi nuo Žaslių.

„Be jūsų valios niekas iš jūsų ten nieko neatims, neuždraus ir kaip dabar dirbate, taip ir galėsite toliau dirbti“, – ūkininkus ramina Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

Mero žodžai rajono ūkininkų neįtikina – jie skaičiuoja, kad mažiausiai šimto ūkių žemės atsiduria oro uostui numatytoje teritorijoje.

Rajono meras sako, kad oro uostui – daugiau, tai yra 12 tūkst. hektarų, numatyta apsidraudžiant.

„Vis tiek turi būti oro uostui tinkamas reljefas, kitos sąlygos, apsaugos zonos, susisiekimas patogus, tai į visus tuos dalykus atsižvelgiama, čia gi ne pirmas pasaulyje oro uostas statomas ir tie klausimai visur yra sprendžiami“, – dėstė meras.

Rajono bendrąjį planą Kaišiadorių politikai tvirtins kitais metais. Susisiekimo ministerija dar nėra nusprendusi, ar naujas oro uostas iš viso bus statomas – buvęs ministras Rokas Masiulis vasarą sakė, kad sprendimas gali būti priimtas tik po trejų metų.